Trackshittaz

 • Trackshittaz – austriacki zespół hip-hopowy, założony w 2010 roku w Mühlviertel przez Lukasa Plöchla i Manuela Hoffelnera, reprezentant Austrii podczas 57. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku.

  Historia

  2010–2012: Oidaah pumpn muas‘s, Prolettn feian längaah, Düsseldorf, Wir Kommen

  Trackshittaz powstał w 2010 roku, z inicjatywy Lukasa Plöchla (znanego jako "G-Neila"), pochodzącego z Leopoldschlag ucznia wyższej szkoły handlowej w Freistadt oraz Manuela Hoffelnera ("Manix"), pochodzącego z Freistadt studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu.

  W tym samym roku wzięli udział w finałowym koncercie Düsseldorf, Wir Kommen, będącym krajowymi selekcjami do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji.

  2012: Traktorgängstapartyrap, Zruck zu de Ruabm, Konkurs Piosenki Eurowizji

  1 grudnia 2011 austriacka telewizja Österreichischer Rundfunk (ORF) opublikowała nazwiska dziewięciu finalistów koncertu Österreich rockt den Song Contest, krajowych selekcji do 57. Konkursu Piosenki Eurowizji, wśród których znalazł się Trackshittaz.

  Miesiąc po finale eliminacji, zespół wydał swój czwarty album studyjny – Zruck zu de Ruabm, który zdobył certyfikat złotej płyty w kraju. 22 maja raperzy wystąpili w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas którego towarzyszyły im tancerki na rurze.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform