Open Your Eyes

Maylene and the Sons of Disaster

 • Maylene and the Sons of Disaster, inna pisownia: Maylene & the Sons of Disaster, MATSOD - amerykańska grupa metalcore'owa.

  Historia

  Założony przez Dallasa Taylora (byłego wokalistę Underøath) w połowie 2004 roku, w Birmingham, w stanie Alabama, zespół grający metalcore w stylistyce Southern metal (tzw. southern sound, i stąd określenia Southerncore.

  Nazwa i koncept, odnoszą się do kryminalnej legendy gangu Ma Baker, jej 4 synów i kolejnych kochanków, który w okresie międzywojnia odpowiadał za liczne napady i porwania w stanach Kansas, Missouri i Minnesocie.

  Pierwotnie związali się z Mono Vs Stereo, który 25 października 2005 r. wydał debiutancki album zespołu zatytułowany po prostu Maylene & The Sons of Disaster. W kwietniu 2006 przenieśli się do Ferret Records, a w styczniu 2007 wydali 3-utworową EPkę The Day Hell Broke Loose at Sicard Hollow zapowiadającą nowy album, dlatego też dwa utwory z EP, znalazły się na wydanej 20 marca 2007 płycie zatytułowanej po prostu II. Celem jej promocji, w kwietniu wyruszyli w trasę z Haste the Day (goście trasy to m.in. From Autumn to Ashes, The Sleeping, Alesana), a w maju dołączyli do "Dirty South Tour" z Underøath, Norma Jean, The Glass Ocean, gdzie mieli okazję zagrać kilka koncertów ze zbliżonymi stylistycznie do nich He Is Legend.

  Od września do listopada 2008 odbyli tourne, już w roli headlinera wraz z A Static Lullaby, Showbread, Confide, Attack Attack!.

  Rok 2008 przyniósł również zmiany kadrowe, z oryginalnego składu pozostał poza Dallasem tylko basista Roman Havaland, natomiast jako ciekawostkę należy zanotować, że aż do 2010 liczba byłych muzyków Underøath wynosiła trzech, po przyjściu Matthew Clarka i Kelly Scotta Nunna.

  Wiosna 2009 przyniosła kolejny album, zatytułowany po prostu III, po jego nagraniu zespół udał się do Australii, by pod koniec lutego, by wziąć udział w Soundwave Festival obok Nine Inch Nails, Alice in Chains, Lamb of God, In Flames, Unearth, Poison The Well, Red Jumpsuit Apparatus, Anberlin, Underoath, Say Anything, The Audition, Evergreen Terrace.

  W 2010 odbyli "Scream the prayer 2010 tour" wraz For Today, Blessed by a Broken Heart, A Plea for Purging, The Color Morale, The Crimson Armada, I the Breather, The Great Commission, In the Midst of Lions i Hundredth

  Skład zespołu

  Obecny

  • Dallas Taylor – główny wokal (od 2004)
  • Chad Huff – gitara (od 2008)
  • Roman Havaland – gitara basowa, wokal (od 2004)
  • Matt Clark – perkusja (od 2008)
  • Jake Duncan – gitara, wokal (od 2008)

  Byli członkowie

  • Lee Turner – perkusja (2004–2008)
  • Scott Collum – gitara (2004–2008)
  • Josh Williams – gitara (2005–2008)
  • Josh Cornutt – gitara (2004–2008)
  • Kelly Scott Nunn – gitara (2008–2010)

  Dyskografia

  EPki

  • The Day Hell Broke Loose at Sicard Hollow (2007)

  Przypisy

  Źródła zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform