Ingrid Michaelson

 • Ingrid Michaelson (ur. 1979 w Nowym Jorku) – rodowita nowojorska piosenkarka gatunku indie pop.

  Poza środowiskiem muzycznym indie w USA jest dotychczas najlepiej kojarzona za singel "The Way I Am". Jej inne utwory wybrano jako podkład muzyczny odcinków popularnych seriali telewizyjnych, w tym Grey's Anatomy. Wraz z Marshallem Altmanem jest autorką piosenki "Parachute" wykonywanej przez brytyjską wokalistkę Cheryl Cole,

  Rys biograficzny

  Ingrid Michaelson urodziła się w rodzinie artystów. Ojciec jej, Carl Michaelson, jest kompozytorem, a matka, Elizabeth Egbert – rzeźbiarką i dyrektorką muzeum sztuki Staten Island Museum.

  Uczyła się gry na fortepianie od wieku 5 lat; do 7. roku życia w ramach manhattańskiej Third Street Music School, a dalej przez następny szereg lat w Jewish Community Center of Staten Island/Dorothy Delson Kuhn Music Institute. Tam spotkała nauczycielkę śpiewu, Elizabeth McCullough, u której kształciła technikę przez swoje lata licealne.

  Ma brata Griffin Michaelsona, młodszego od siebie o 13 lat.

  Ingrid Michaelson uczęszczała do Staten Island Technical High School (liceum o profilu technicznym), a następnie podjęła studia na Binghamton University w Binghamton, otrzymując licencjat w sztuce teatralnej.

  Jako studentka pisywała piosenki. Do tego okresu jej życia odnosi się poprzez aluzje tekst piosenki "The Hat".

  Jeszcze jako dziecko udzielała się w zespole teatralno-muzycznym o nazwie "Kids on Stage". Po studiach stała się reżyserem teatralnym z zawodu, do czasu przestawienia się na piosenkarstwo i koncertowanie.

  10 września 2008 stanowiła akt wstępny koncertu afiszowanego udziałem Dave Matthews Band w ramch koncertu charytatywnego Stand Up for a Cure w słynnej wielkiej hali sportowo-widowiskowej Madison Square Garden. Wykonała wtedy utwory "Die Alone", "Breakable", "Overboard", "Be OK", "The Way I Am", "Locked Up" oraz zabawne interpretacje klasycznych szlagierów Ice Ice Baby i "The Fresh Prince of Bel-Air Theme". Zakończyła solowym akustycznym wykonaniem "Over the Rainbow" jako upamiętnienie niedawno zmarłego muzyka zespołu DMB, saksofonisty LeRoi Moore.

  Jesienią 2008 stanowiła akt wstępny dla Jasona Mraza podczas jego europejskiej trasy koncertowej m.in. po Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech i Francji.

  W telewizji

  Szereg utworów Michaelson jest znanych widzom telewizyjnym we wielu krajach, z uwagi na ich wykorzystanie jako podkład muzyczy popularnych seriali, w tym Grey's Anatomy:

  • "The Way I Am" w odcinku z 3 sezonu pt. "Six Days, Part 1 (emitowany: 2007-01-11).
  • "Breakable" w odcinku z 3 sezonu pt. "Staring at the Sun" (2006-11-16)
  • "Corner Of Your Heart" w odcinku z 3 sezonu pt. "Testing 1-2-3" (2007-09-13)
  • "Keep Breathing" w ostatnim odcinku 3 sezonu pt. "Didn't We Almost Have It All" (2007-05-17)
  • "Sky" (piosenka artysty Joshua Radin z jej udziałem w odcinku z 4 sezonu pt. "Losing My Mind"
  • "Giving Up" (nowa piosenka, nie nagrana jeszcze) w ostatnim odcinku z 4 sezonu pt. "Freedom" (2008-05-22)
  • "Everybody" ( z najnowszej płyty) 12 odcinek 6 sezonu pt."I Like You So Much Better When You're Naked" (2010-02-18)

  Trzy jej piosenki utrwalono w ramach serialu One Tree Hill:

  • "Masochist", 13. odcinek 4 sezonu pt. "Pictures of You"
  • "Overboard" 14. odcinek 4 sezonu pt. "Sad Songs for Dirty Lovers"
  • "The Way I Am" 19. odcinek 4 sezonu pt. "Ashes of Dreams You Let Die"

  Oprócz powyższych, piosenki "The Way I Am" i "Breakable" wyemitowana w ramach serialu The Real World: Denver. Za to piosenki "The Way I Am", "Die Alone" i "Far Away (Untitled)" stanowią czesc ścieżki dźwiękowej serialu The Bad Girls Club.

  14 lutego 2008 (na Walnetynki), Ingrid Michaelson została zaproszona jako muzyk na planszę ogólnokrajowego porannego programu publicystycznego telewizji ABC w USA, Good Morning America, a 15 lutego wystąpiła gościnnie w ramach Live with Regis and Kelly.

  Jej teledyski znajdują się w repertuarze kanału VH1. Wystąpiła w znanych programach publicystycznych Late Night with Conan O'Brien, The Tonight Show with Jay Leno, The AT&T Blue Room, Last Call with Carson Daly. W tym ostatnim zaśpiewała ponownie z Joshua Radin.

  W ramach audycji muzycznych National Public Radio jej koncert został nagrany i umieszczony w ramach archiwum Bryant Park Project.

  Dyskografia

  Single

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform