Run Away With Me

Carly Rae Jepsen

 • Carly Rae Jepsen (ur. 21 listopada 1985) – kanadyjska piosenkarka i wykonawczyni piosenki autorskiej z Kolumbii Brytyjskiej. W 2007 roku zajęła trzecie miejsce w kanadyjskiej edycji Idola oraz wyruszyła z tym programem w trasę koncertową zatytułowaną Canadian Idol Top 3.

  Krótko po odpadnięciu z Idola podpisała kontrakt z wytwórnią Fontana i MapleMusic, dzięki którym 30 września 2008 roku wydała album Tug of War. Trzy lata później wydała singiel "Call Me Maybe", który został wydany przez 604 Records i znalazł się na jej debiutanckiej mini płycie Curiosity, wydanej 14 lutego 2012 roku. Kompozycja okazała się wielkim sukcesem komercyjnym, osiągając pierwszą pozycję w notowaniach Billboard Hot 100, Canadian Hot 100, UK Singles Chart, ARIA Chart, You Tube 100 oraz Irish Singles Chart. W 2012 roku Jepsen podpisała kontrakt z wydawnictwem muzycznym Interscope Records.

  Życie i kariera

  Jepsen uczęszczała do Heritage Park Secondary School w Mission, w Kolumbii Brytyjskiej, którą udało jej się ukończyć. Następnie przed przesłuchaniami do Idola dostała się na Canadian College of Performing Arts w Victorii, w Kolumbii Brytyjskiej. Po zakończeniu tournee z kanadyjskim Idolem Carly wróciła do Kolumbii by skupić się na pisaniu tekstów, nagrywaniu i kompletowaniu zespołu. Jej demo przyciągnęło uwagę, co poskutkowało podpisaniem wspólnej umowy z Simkin Artist Management i Dexter Entertainment. Kontrakt z wytwórnią Fontana/Maple Music poprowadził ją do studia u boku Ryana Stewarta.

  2008-11: Tug of War

  16 czerwca 2008 roku Jepsen wydała cover piosenki "Sunshine on My Shoulders" Johna Denvera jako swój pierwszy singiel. Kompozycja jako jedyny cover znalazła się na jej debiutanckim albumie, a następnie udała się w trasę koncertową z Marianas Trench, The New Cities i Mission Distric tym razem jednak na południe kraju.

  2011-teraz: Curiosity

  Drugi album Jepsen o tytule Curiosity został wydany 14 lutego 2012 roku. Tego samego dnia, na który przypadła premiera wydawnictwa, podczas rozdania nagród MuchMusic Justin Bieber stworzył program New Music Live, w którym poinformował, że Carly będzie śpiewać z wytwórnią Shoolboy Records, której to założycielem jest menedżer Biebera, Scooter Braun.

  Wizerunek publiczny

  Jepsen została skrytykowana za swój zbyt młodzieńczy, niestosowny do wieku, sposób ubierania się.

  Życie prywatne

  Carly jest w związku z amerykańskim wokalistą Matthew Koma, znanym głównie ze współpracy z DJ-ami.

  Dyskografia

  Single

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform