Pyramid

Charice

 • Charice, właściwie Charmaine Clarice Relucio Pempengco.

  Życiorys

  Charice urodziła się w San Pedro, w prowincji Laguna, na Filipinach 10 maja 1992 roku. Ona i jej brat wychowywani byli przez samotną matkę, Raquel Pempengco, gdyż ojciec opuścił rodzinę, gdy Charice miała 3 lata.

  Kariera

  Odkrycie (2007-2009)

  W czerwcu 2007 roku do Charice zwróciła się szwedzka firma muzyczna Ten Songs/Productions, po tym jak producenci obejrzeli ją w programie Little Big Star, w którym wystąpiła w 2005 r. Nagrała dzięki nim płytę demo, na której umieszczono siedem piosenek - sześć coverów oraz nową piosenkę pt. Amazing.

  28 grudnia 2007 Charice ponownie pojawiła się w południowokoreańskim programie Star King, bezbłędnie wykonując piosenkę I Will Survive oraz zaśpiewała duet z Leną Park.

  Jej debiutancki album, zatytułowany jej imieniem - Charice, został wydany w maju 2008 r. Nagrano na nim sześć piosenek, bardzo dobrze przyjętych przez słuchaczy, po czym w październiku 2008 r. został on na Filipinach ogłoszony złotym.

  12 maja 2008 r. Charice pojawiła się w 12 edycji The Oprah Winfrey Show, w odcinku zatytułowanym World's Smartest Kids (Najbardziej Utalentowane Dzieciaki Świata), gdzie zaśpiewała I Have Nothing z repertuaru Whitney Houston w sposób bardzo zbliżony do oryginału, co doprowadziło Oprah, jak i publiczność, do łez, który korzystając z okazji zaprosił Charice do wykonania duetu na swym jubileuszowym koncercie The Cinema Tribute. Koncert odbył się 20 lipca 2009 r. w Teatro del Silenzio w Lajatico w Toskanii, we Włoszech. Wykonała z nim w duecie The Prayer (utwór, który wcześniej wykonywał on wraz z Celine Dion, zaśpiewała również solo przed 8.000 publicznością.

  9 września 2009 Charice ponownie wystąpiła w The Oprah Winfrey Show, w odcinku zatytułowanym Dreams Come True (Marzenia się spełniają). Oprah określiła ja wtedy Najbardziej Utalentowaną Dziewczyną na Świecie. Charice zaśpiewała My Heart Will Go On z akompaniamentem Davida Fostera na fortepianie. Po tym utworze Oprah sprawiła jej niespodziankę, łącząc się satelitarnie na antenie z Celine Dion, która w trakcie rozmowy z Charice zaprosiła ją do zaśpiewania duetu podczas swego koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku, w ramach trasy koncertowej Taking Chances. Charice zaśpiewała wraz z Celine 15 września 2009 r piosenkę Because You Loved Me, dedykując ją swojej mamie. Jej występ uzyskał wspaniałe recenzje w New York Post i New York Times. Duet ten został pokazany 19 września 2009 r. podczas jednego z odcinków The Oprah Winfrey Show.

  26 września 2009 Charice wystąpiła podczas setnej rocznicy klubu Feyenoord w Holandii. Dla 50 000 widzów odśpiewała na stadionie piłkarskim hymn drużyny You’ll Never Walk Alone. Wystąpiła także w charytatywnym koncercie zatytułowanym Andre Agassi Grand Slam for Children Benefit, odbywającym się w kasynie Wynn w Las Vegas.

  W listopadzie 2009 Charice wraz z Davidem Fosterem wzięli udział w programie Good Morning America, by promować album Fostera, Hitman: David Foster and Friends, na którym był m.in. utwór Charice. Podczas programu zaśpiewała ona I Will Survive oraz piosenki z filmu The Bodyguard.

  Kariera w Stanach Zjednoczonych (2009-2010)

  W styczniu 2009 Charice wystąpiła podczas dwóch wydarzeń inauguracyjnych w Waszyngtonie, na Martin Luther King Realizing The Dream Gala w Hyatt Regency Hotel oraz na Pearl Presidential Inaugural Gala w Mandarin Hotel. W lutym 2009 wystąpiła na dwóch koncertach po ceremonii rozdania Oscarów, Oscar Night at Mr. Chow's oraz Oscar After Party w Kodak Theatre w Hollywood. Zaśpiewała tam nową piosenkę, Fingerprint, napisaną dla niej przez Robbiego Nevil, wyprodukowaną przez Davida Fostera. W kwietniu 2009 zaproszono ją na premierę Ti lascio una canzone, włoskiego przedstawienia musicalowego Teatru Ariston w Sanremo. Zaśpiewała tam utwory, z których słynie, I Will Always Love You, I Have Nothing, The Prayer oraz Listen. W tym samym miesiącu wykonała także, dla 57.000 kibiców bejsbolu zebranych podczas otwarcia 52 sezonu Los Angeles Dodgers na stadionie drużyny, hymn Stanów Zjednoczonych, The Star-Spangled Banner.

  W maju 2009 Charice wydała swój drugi album na Filipinach, zatytułowany My Inspiration. Składał się on z 12 utworów, wśród których znalazła się m.in. oryginalna kompozycja Jonathana Manalo, zatytułowana Always You oraz cover You and Me Against the World Helen Reddy, który wykonała w duecie ze swoją mamą. Album ten zdobył status złota na Filipinach już dwa miesiące po ukazaniu się, a w grudniu 2009 pokrył się platyną. W maju Charice ponownie wystąpiła w koncercie David Foster and Friends, odbywającym się w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas.

  18 maja 2009 Charice wzięła udział w kolejnym odcinku The Oprah Winfrey Show, zatytułowanym Finale:Oprah's Search for the World's Most Talented Kids (Finał: Oprah w Poszukiwaniu Najbardziej Utalentowanych Dzieci na Świecie), gdzie wykonała piosenkę, będącą zarazem jej pierwszym międzynarodowym singlem, zatytułowaną Note to God, napisaną dla niej przez Diane Warren, wyprodukowaną przez Davida Fostera. Tego samego dnia singiel ten można było nabyć oraz ściągnąć z Internetu, a znalazł się on na 24 miejscu listy Billboard's Hot Digital Songs, na 44 miejscu listy Billboard Hot 100, na 9 miejscu listy Hot Canadian Digital Singles oraz na 35 miejscu listy Canadian Hot 100. 23 maja 2009 Charice ponownie zaproszono do udziału w Ti lascio una canzone w Sanremo, w ostatnim odcinku przedstawienia, wystąpiła również w finałowej gali mającej miejsce 30 maja.

  Pierwszy solowy koncert wokalistki odbył się pod nazwą Charice: The Journey Begins (Charice: Podróż Czas Zacząć) 27 czerwca 2009 r, w SMX Convention Center, SM Mall of Asia na Filipinach. Wszystkie bilety zostały wyprzedane. Wraz z nią wystąpili filipińscy artyści: Christian Bautista, Kuh Ledesma oraz finaliści konkursu wokalnego Little Big Star, do których cztery lata wcześniej należała ona sama.

  Charice wzięła gościnny udział w nagraniu dwóch albumów świątecznych. Wraz z Davidem Archuletą zaśpiewała duet Have Yourself A Merry Little Christmas, umieszczony na jego płycie Christmas From the Heart. Z kolei na krążku A Very Special Christmas Volume 7'' pojawiła się solowo ze znanym standardem The Christmas Song.

  Charice wystąpiła jako jedna z głównych gości serii koncertów David Foster and Friends 10-City North American Tour, które odbywały się jesienią 2009.

  Piosenkarka wystąpiła również w filmie Alvin i wiewiórki 2, który pojawił się w amerykańskich kinach 23 grudnia 2009. Jej wykonanie utworu Alicii Keys No One, z chórkami The Chipettes, znalazło się również na ścieżce dźwiękowej filmu.

  W grudniu 2009, podczas ostatniego odcinka singapurskiej wersji Idola, Charice, będąc wykonawcą gościnnym, zaśpiewała utwory z filmu The Bodyguard, a także swój singiel Note to God.

  Charice (2010 - obecnie)

  23 stycznia 2010 Charice pojawiła się w popularnym włoskim konkursie talentów dla dzieci, Io Canto. Wykonała tam piosenki, z których jest znana oraz włoski utwór pt. Andante Lary Fabian.

  Wersja z albumu oraz klubowe remiksy jej drugiego singla, "Pyramid" (w duecie z wokalistą R&B, Iyazem), z międzynarodowego albumu Charice, wydane zostały 23 lutego oraz 2 marca 2010.. Płyta Pyramid Remixes EP zadebiutowała na 46 miejscu listy Billboard Dance/Club, po czym utwór szybko osiągnął 1 miejsce.

  Międzynarodowy album Charice, nagrany w wytwórni Reprise Records ukazał się 11 maja 2010..

  22 czerwca 2010 Charice potwierdziła, iż dołączy do obsady drugiego sezonu popularnego amerykańskiego serialu telewizyjnego Glee. Zagra w nim uczennicę z wymiany zagranicznej, o oszałamiającym glosie, która rywalizować będzie z główną bohaterką opowieści Rachel Berry (graną przez Leę Michele).

  30 czerwca, podczas inauguracji prezydenta elekta Benigno Aquino III, Charice zaśpiewała filipiński hymn narodowy przed ponad półmilionowym tłumem słuchaczy.

  Głos

  Zanim przyjechała do Stanów Zjednoczonych, Charice nigdy nie pobierała lekcji śpiewu. Jedynych wskazówek udzielała jej mama - miłośniczka muzyki, która za młodu również lubiła śpiewać.

  W wywiadzie dla ABC News David Foster stwierdził, iż zdolność do imitowania głosów innych artystów jest jego zdaniem cechą dobrych wokalistów. Autor tekstu w New York Post nazwał ją cudownym dzieckiem, umiejącym zaśpiewać nawet bardzo trudne technicznie piosenki w tak młodym wieku.

  Jej umiejętności wokalne są porównywane do głosów Whitney Houston oraz Celine Dion.

  Działalność charytatywna

  Pod opieką swojego mentora, Davida Fostera, Charice wystąpiła na wielu koncertach charytatywnych, m.in. w Barbara Davis' Carousel of Hope Gala (październik 2008).

  Charice sponsoruje także edukację siedmiu filipińskich dzieci poprzez World Vision Philippines.

  Charice była jedną z ponad 30 artystów filipińskich, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę "Kaya Natin 'To" nagraną dla ofiar Tajfunu Ondoy z 2009 roku, wzorowaną na słynnym "We are the World". Dochody ze sprzedaży singla przekazane zostały na pomoc w likwidacji szkód kataklizmu za pośrednictwem filipińskiego Czerwonego Krzyża oraz organizacji Gawad Kalinga.

  W grudniu 2009 Charice została Młodzieżowym Ambasadorem Operation Smile.

  Nagrody

  • 3 miejsce - Little Big Star Big Division, Sezon 1, Filipiny
  • Najbardziej Oczekiwany Wykonawca Zagraniczny 2007 - StarKing, Korea Południowa
  • Najbardziej Pamiętny Moment roku 2007 - The Ellen DeGeneres Show, Stany Zjednoczone
  • Pinoy Talent Światowej Klasy - 20 Rocznica Muzeum Muzyki 2008, Filipiny
  • Klucz do Miasta Rotterdam - Major Ivo Opstelten, 2008, Holandia
  • Najlepsza Nowa Artystka - Aliw Awards, 2008, Filipiny[66]
  • Najczęściej Opisywana Osoba roku 2008 - Balitang America, Filipiny[67]
  • Człowiek Roku 2008 - People Asia Magazine, 2009, Filipiny[68]
  • Order Uznania - Fundacja The Spirit of EDSA, 2009, Filipiny[69]
  • Nagroda Specjalna - MYX Music Awards 2009, Filipiny[70]
  • Najczęściej Opisywana Osoba w Kraju 2008 - Ateneo de Davao University TAO Awards, 2009, Filipiny[71]
  • Wyjątkowe Światowe Osiągnięcia - 40 Box Office Entertainment Awards (Guillermo Awards), 2009, Filipiny[72]
  • Najlepiej Sprzedający się Album Roku - 22 Awit Awards 2009, Filipiny[73]
  • Najlepszy Wykonawca 2009 - The Oprah Winfrey Show, Stany Zjednoczone[74]
  • Człowiek Roku 2009 - Philnews.com, Filipiny[75]
  • Najczesciej Opisywana Osoba Magazynu MDWK w roku 2009 - Asian Journal's MDWK Magazine, Filipiny[76]
  • Najczesciej Opisywana Osoba ANC's w roku 2009 - Filipiny[77]
  • Zabawna, Nieustraszona 2010 - Magazyn Cosmopolitan, Filipiny

  Dyskografia

  Teledyski

  Występy telewizyjne i filmowe

  Występy telewizyjne

  • Star King – 13 października 2007 i 28 grudnia, 2007
  • The Ellen DeGeneres Show – 19 grudnia 2007
  • The Paul O'Grady Show – 8 kwietnia 2008
  • The Oprah Winfrey Show – 12 maja 2008, 9 września 2008, 18 maja 2009 i 11 maja 2010
  • Chelsea Lately - 14 kwietnia 2010
  • Good Morning America – 18 listopada 2008
  • Macy's Thanksgiving Day Parade – 27 listopada 2008
  • Ti Lascio Una Canzone – 4 kwietnia 2009, 23 maja 2009 i 30 maja 2009
  • The Early Show - 24 października 2009[82] i 26 grudnia 2009[83]
  • Singapore Idol Grand Finale – 27 grudnia 2009
  • Io Canto - 23 stycznia 2010
  • Silk Soy Milk Skate for the Heart - 31 stycznia 2010
  • The National Cherry Blossom Festival Parade - 10 kwietnia 2010
  • An Evening of Grace: A Concert for the Children - 1 maja 2010
  • Charice with David Foster Q Session Live on QVC - 11 maja 2010
  • Canada AM na CTV - 2 czerwca 2010
  • CP24 Breakfast na CP24 - 4 czerwca 2010
  • Live with Regis and Kelly - 16 czerwca 2010
  • Good Morning New York - 24 czerwca 2010
  • Channel V International Breakout Artist of the Month - lipiec 2010
  • Channel V Philippines VIP of the Month - lipiec 2010

  Występy filmowe

  • Maalaala Mo Kaya: Ice Cream (film oparty na biografii Charice; 26 lipca, 2008) – ona sama
  • Alvin i wiewiórki 2 (2009) - ona sama (uczestnik muzycznego konkursu talentów)
  • May Bukas Pa - finał (5 lutego 2010) - członkini chóru[84]

  Programy telewizyjne

  • ASAP – ona sama (prowadzaca / wokalistka / tancerka)
  • Glee (Sezon 2)

  Filmy dokumentalne

  • Celine: Through the Eyes of the World (2010) - ona sama

  Bibliografia

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform