Sistars

 • Sistars – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock. Powstała w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany Siła sióstr ukazał się w 2003 roku. Wydany nakładem hip-hopowej oficyny - Wielkie Joł, materiał dotarł do 1. miejsca zestawienia OLiS. Ogólnopolską popularność zyskały pochodzące z płyty piosenki "Synu" i "Spadaj". Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach Nowa twarz fonografii i Album roku - hip-hop.

  W 2004 roku ukazał się jedyny minialbum formacji pt. EP. Na płycie znalazła się prawdopodobnie najpopularniejsza piosenka Sistars - "Sutra". Wyróżniona Fryderykiem w kategorii Produkcja muzyczna roku kompozycja dotarła do 1. i 2. miejsca, odpowiednio Szczecińskiej Listy Przebojów i Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz do 7. miejsca oficjalnej listy przebojów Airplay Chart. Jesienią 2005 roku do sprzedaży trafił drugi album studyjny składu pt. A.E.I.O.U.. Wyróżnione złotą płytą nagrania dotarły do 1. miejsca listy OLiS. Popularnością cieszyły się także pochodzące z albumu piosenki "Inspirations", "My Music", "Na dwa" oraz "Skąd ja cię mam".

  W 2006 roku zespół zaprzestał działalności.

  Dyskografia

  Nagrody i wyróżnienia

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform