San Marioneta

TU

 • TU – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 2002 roku przez Treya Gunna - warr guitar oraz Pata Mastelotto - perkusja, elektronika. Muzycy tworzący przez prawie dekadę sekcję rytmiczną King Crimson, wcześniej współpracujący również z Davidem Sylvianem postanowili utorzyć wspólny projekt muzyczny, który zaowocował kilkoma nagraniami i nielicznymi ale kontynuowanymi co roku koncertami. Muzyka grupy opartą w dużej mierze na improwizacji, samplingu, jazzie zawiera w sobie wiele cech kojarzonych z twórczością King Crimson.

  Przed powstaniem duetu w 2001 roku muzycy TU wraz z grającym na elektronicznym akordeonie Kimmo Pohjonenem i zajmującym się samplami i elektroniką Samuli Kosminenem - muzykami znanymi prędzej z grupy Kluster - utworzyli grupę KTU z którą już jako trio (bez Samuli Kosminena) nagrywają i występują do dziś.

  Debiutancki album duetu ukazał się w 2003 roku. Podczas kilku występów grupa otwierała koncerty zespołu Tool podczas trasy 10 000 Days Tour.

  W 2007 roku duet koncertował w Polsce.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform