One Finger And A Fist

Drowning Pool

 • Drowning Pool – hardrockowo-numetalowy zespół z USA.

  Historia

  Drowning Pool powstało w 1997 roku w Dallas. Po trzech latach zespół wypuścił pierwszą epkę Pieces of Nothing.

  W 2001 roku grupa wypuściła debiutancki album Sinner. Album odniósł sukces i pokrył się platyną (ponad 1.000.000 sprzedanych kopii). Teledysk do pierwszego singla "Bodies" był często puszczany w programach muzycznych. Po ataku terrorystycznym 11 września singiel zaczął gościć rzadziej w mediach z powodu swojego tekstu ("Let the bodies hit the floor"), który przez niektórych został uznany jako odniesienie do wyskakujących ludzi z wież World Trade Center. 14 sierpnia 2002 roku wokalista Dave Williams został znaleziony martwy w swoim autobusie koncertowym. Raport medyczny wykazał, że Dave cierpiał na poważną wadę kardiologiczną – przerost mięśnia sercowego.

  Po śmierci Williamsa zespół zaczął szukać nowego wokalisty. W 2003 roku do zespołu dołączył wokalista Jason 'Gong' Jones. W nowym składzie grupa wydała w 2004 roku album Desensitized.

  14 czerwca 2005 roku, z powodu różnic poglądów i konfliktu z zespołem, Drowning Pool opuścił wokalista. Jones dołączył później do zespołu AM Conspiracy. Po odejściu Jasona zaczęły krążyć plotki na temat nowego wokalisty. Fani typowali między innymi: Pata Lachmana z Damageplan, Phila Anselmo z Pantera i Ryana McCombsa z SOiL. Zespół zapowiedział, że nowy wokalista zostanie ogłoszony 25 sierpnia na Ozzfeście, gdzie grupa miała wystąpić na głównej scenie. 20 lipca strona SMNNews otrzymała informację z wiarygodnego źródła, że nowym wokalistą zostanie McCombs z SOiL. Tydzień później zespół i wokalista potwierdzili tę wiadomość. Według managera Drowning Pool McCombs był najlepszym kandydatem na wokalistę.

  Wiosną 2006 roku zespół ogłosił koniec współpracy z wytwórnią Wind-Up Records. Strona Wind-Up Records potwierdziła tę informację dopiero w czerwcu 2006 roku.

  W październiku 2006 roku zespół ogłasił, że nowa piosenka "No More" zostanie wydana na soundtracku do filmu Piła III. Była to ich pierwsza piosenka z nowym wokalistą (nie licząc drugiej wersji "Rise Up").

  26 lutego 2007 roku po otrzymaniu ofert z Century Media i Sanctuary Records zespół ogłosił dołączenie do wytwórni Eleven Seven Music. Oprócz tego zespół dostał nową kompanię menadżerską Tenth Street Entertainment.

  Najnowszy album Full Circle został wydany 7 sierpnia 2007 roku. Dwie piosenki zostały wyprodukowane przez Funny Farm Records, które posiada Nikki Sixx (basista Mötley Crüe) i DJ Ashba (gitarzysta Beautiful Creatures). Reszta piosenek została nagrana z producentem Benem Schigelem w January Sound Studio.

  29 listopada 2011 roku ogłoszono, że Ryan McCombs opuści dotychczasowy zespół, aby powrócić do "SOiL" i promować 10. rocznicę swojego pierwszego albumu "Scars". Zapowiedziano też, że nagra z zespołem nową płytę.

  11 lipca 2012 do zespołu dołączył czwarty z kolei wokalista Jason Moreno.

  Współpraca z wojskiem

  Drowning Pool współpracowało z Armią Stanów Zjednoczonych na rzecz opieki amerykańskich weteranów wojny w Afganistanie i Iraku (w skrócie IAVA – Iraq and Afghanistan Veterans of America. Z każdego sprzedanego biletu na koncerty w ramach trasy "This Is For The Soldiers" 50 centów zostało przekazane na konto IAVA i kolejne 50 centów na rzecz organizacji USO.

  Dyskografia

  Kompilacje

  Wideografia

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform