Get Busy

Skepta

 • Skepta, właściwie Joseph Junior Adenuga (ur. 19 września 1982 w Tottenhamie w Londynie) - brytyjski MC, raper, wykonawca muzyki grime, autor tekstów i producent muzyczny. Jego bratem jest Jme.

  Kariera

  Skepta jest jednym z pionierów gatunku grime. Zaczynał swoją karierę jako DJ w grupie Meridian Crew. Następnie produkował utwory instrumentalne, z których najbardziej znane to "DTI" oraz "Private Caller". Po rozwiązaniu grupy Meridian Crew przez krótki okres był członkiem grupy Roll Deep. W 2005 roku założył wspólnie ze swoim bratem Jme oraz Wiley'em wytwórnię Boy Better Know oraz grupę o tej samej nazwie..

  Skepta wydał swój debiutancki album studyjny o nazwie "Greatest Hits" w 2007 roku, a następnie album "Microphone Champion" w 2009 roku. Oba albumy zostały wydane niezależnie, we współzałożonej przez Skeptę wytwórni Boy Better Know, zanim w 2010 roku podpisał on kontrakt z wytwórnią All Around the World.

  W tym samym roku Skepta osiągnął komercyjny sukces dzięki swojemu utworowi "Bad Boy", który zajął 26 miejsce na UK Singles Chart. W tym samym roku jego utwór "Rescue Me" zajął 14 miejsce.

  W 2014 Skepta wydał utwór "That's Not Me" nagrany ze swoim bratem Jme, z nadchodzącego albumu Konnichiwa. Utwór ten jest zerwaniem z komercyjną ścieżką kariery Skepty i powrotem do muzyki grime.

  Skepta w 2015 roku kontynuuje powrót do swoich korzeni. W kwietniu tego roku wydał kolejny singiel z nadchodzącego albumu zatytułowany "Shutdown", który osiągnął na listach miejsce 18. Singiel został wydany w jego niezależnej wytwórni Boy Better Know, a on sam promuje swoją muzykę zarówno w mediach, jak i na "ulicy" - 30 kwietnia Skepta zorganizował w Londynie niezapowiedziany i nielegalny mini-koncert (wideo) na parkingu w Hollywell Lane, który odbił się szerokim echem w mediach.

  Dyskografia

  Inne utwory

  Remiksy

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform