Trijntje Oosterhuis

 • Trijntje Oosterhuis, znana także jako Traincha, właśc. Judith Katrijntje Oosterhuis (ur. 5 lutego 1973 w Amsterdamie) – holenderska wokalistka popowa i smooth jazzowa.

  Biografia

  1990–2002: Total Touch

  W 1990 roku Oosterhuis założyła razem ze swoim bratem Tjeerdem zespół muzyczny Total Touch. Cztery lata później wyruszyła w trasę koncertową z Candy Dulfer. W 1995 roku grupa Total Touch podpisała kontrakt płytowy Ariola, która w kolejnym roku wydała ich debiutancki album studyjny pt. Total Touch.

  W 1997 roku grupa wystąpiła z utworem podczas 33. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, zdobywając ostatecznie główną nagrodę – Bursztynowego Słowika.

  W 2001 roku rodzeństwo postanowiło zawiesić wspólną działalność, skupiając się na karierach solowych. Dwa lata przed rozwiązaniem współpracy wokalistka wydała swój pierwszy solowy album koncertowy, zatytułowany For Once In My Life – Songs Of Stevie Wonder – Live, na którym znalazły się przeboje Steviego Wondera w jej wykonaniu.

  2003–08: Trijntje Oosterhius, Strange Fruit, The Look Of Love – Burt Bacharach Songbook

  W marcu 2003 roku Oosterhuis wydała swój debiutancki solowy album studyjny, sygnowany jej pseudonimem.

  2009–13: This Is the Reason, Wrecks We Adore

  W 2009 roku Oosterhuis wydała kolejną płytę koncertową, zatytułowaną Best of Burt Bacharach Live.

  Na początku tego samego roku Oosterhuis nawiązała współpracę z Anouk, która napisała wszystkie piosenki na jej kolejny album studyjny pt. Wrecks We Adore.

  Od 2014: Konkurs Piosenki Eurowizji

  Na początku listopada 2014 roku ogłoszono, że Oosterhuis została wybrana wewnętrznie przez krajową telewizję publiczną AVRO/TROS na reprezentantkę Holandii podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Wiedniu.

  Życie prywatne

  Oosterhuis ma dwóch synów: Jonasa (ur. we wrześniu 2004) i Marijna Benjamina van den Eedena (ur. 31 lipca 2006).

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform