Haley Reinhart

 • Haley Reinhart (ur. 9 września 1990 roku w Wheeling w stanie Illinois) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Zajęła trzecie miejsce w dziesiątym sezonie American Idol. Podpisała kontrakt z wytwórniami 19 Entertainment i Interscope Records. Jej debiutancki album Listen Up! został wydany 22 maja 2012 roku.

  Biografia

  Dzieciństwo

  Haley Reinhart urodziła się 9 sierpnia 1990 roku w Wheeling w stanie Illinois, jako dziecko Patti Miller-Reinhart i Harry'ego Reinhart.

  2009-11: American Idol

  Reinhart po raz pierwszy wzięła udział w przesłuchaniach do sezonu dziewiątego American Idol w Chicago, ale nie awansowała do rundy Hollywood. Wróciła jednak w sezonie dziesiątym w Milwaukee i przeszła dalej.

  W rundzie solowej zachwyciła jurorów swoim występem God Bless The Child. W etapie Las Vegas wraz z finalistami Jacobem Luskiem i Naimą Adedapo wykonała piosenkę The Long and Winding Road zespołu The Beatles.

  Jest jedyną finalistką sezonu 10, która posiada ponad milion wyświetleń na czterech wideo z jej występów na YouTube: Jej wersja Rolling in the Deep, piosenki autorstwa Adele (8,5 miliona), Bennie and the Jets Eltona Johna (2 miliony), I (Who Have Nothing) Benjamina E. Kinga (2 miliony) oraz The House of the Rising Sun zespołu The Animals (2,5 miliona). Wszystkie te filmy zostały zablokowane.

  Była także jedyną finalistką, która otrzymała 5 owacji na stojąco: w kolejnych tygodniach The House of the Rising Sun (top 5), I (Who Have Nothing) (top 4) i What Is and What Should Never Be zespołu Led Zeppelin (top 3). Duet z finalistą Caseyem Abramsem Moanin' także otrzymał owację na stojąco i został okrzyknięty jednym z najlepszych występów sezonu. Podczas finału Haley wystąpiła z jazzowym wokalistą Tonym Bennettem, wykonując Steppin' Out with My Baby. Tu także otrzymała owację na stojąco.

  Wsparcie muzyków i celebrytów

  Otrzymała godne uwagi wsparcie ze strony gwiazd i muzyków. Między innymi byli to: Robert Plant, Jimmy Page, Lady Gaga, Kelly Clarkson.

  Listen Up! i inne projekty

  Po eliminacji, Reinhart podpisała kontrakt z wytwórnią Interscope Records, co zostało potwierdzone 26 lipca 2011, wraz z czterema innymi finalistami sezonu 10. Haley i reszta top 11 wyruszyła w trasę po Stanach Zjednoczonych American Idols LIVE! Tour, która zakończyła się 10 września 2011 roku. W trakcie trasy, wraz z pozostałymi finalistami top 4 (McCreery, Alaina, Durbin) wydała ekskluzywną płytę z wybranymi występami z sezonu 10. Znalazły się tam popularne utwory w jej wykonaniu, takie jak The House of the Rising Sun czy Bennie and the Jets, jak i nie wydana wcześniej wersja studyjna You Oughta Know.

  Reinhart i Casey Abrams, finalista sezonu 10, wydali świąteczną piosenkę Baby, It's Cold Outside, której premiera miała miejsce 21 listopada 2011 roku. Reinhart wystąpiła w Jazz Playhouse Irvina Mayfielda w Nowym Orleanie, gdzie zaśpiewała jazzową wersję God Bless the Child. Irvin złożył jej wtedy propocyzję, by wystąpiła z nim znów na Carnegie Hall w październiku. Wykonała akustyczną wersję Wild Horses, razem ze Slashem i Mylesem Kennedym 18 lutego 2012 roku na gali "The Power of Love", poświęconej bokserowi Muhammadiemu Ali.

  Jej pierwszy singiel, Free, został wydany 20 marca 2012 roku. Jest jedyną piosenką na albumie, której Haley nie napisała. 22 maja 2012 odbyła się premiera debiutanckiego albumu, Listen Up!.

  Reinhart wystąpiła gościnnie w dwudziestym odcinku czwartego sezonu serialu 90210, wykonując singiel Free.

  11 kwietnia 2012 roku oświadczono, że Haley będzie jednym z wykonawców na festiwalu Lollapalooza.

  Jej album Listen Up! zadebiutował na siedemnastej pozycji Billboard 200, sprzedając się w nakładzie 20.000 kopii.

  Reinhart wystąpiła gościnnie w piosence Hit the Road Jack na debiutanckim albumie Caseya Abramsa, finalisty sezonu 10.

  Piosenka Haley, Undone została użyta w filmie Step Up 4 Revolution, natomiast jej pierwszy singiel, Free został wykorzystany w So You Think You Can Dance, jako piosenka eliminacyjna dla kobiet.

  Dyskografia

  Single

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform