Can You Feel It - Live in Japan

One Night Only

 • George Craig

  One Night Only – brytyjski zespół grający indie rock, pochodzący z Helmsley w Anglii.

  One Night Only powstali latem 2003 roku. W skład zespołu wchodził Mark “Mittens” Hayton, Daniel “Pob” Parkin, Sam “Gunner” Ford i Kai Smith. Zespół nie posiadał wokalisty, do czasu kiedy dołączył do nich George Craig, przyjaciel brata Forda. Poproszono go by został wokalistą, ale George chciał również grać na gitarze. Potem Smith opuścił zespół. Swej kariery nie zaczynali od grania wyłącznie utworów The Beatles – na początku grali utwory takich zespołów jak Blink-182, New Found Glory i The Beatles, ale również własne kompozycje. W październiku 2014 roku Mark Hayton postanowił opuścić zespół.

  Nazwa zespołu, One Night Only, powstała od pytania kiedy zagrać koncert. Nie mieli wtedy jeszcze żadnej nazwy więc przyszło na myśl One Night Only, co miało znaczyć dosłownie tylko jedną noc, jednak ta nazwa została na dłużej. Swój pierwszy koncert zagrali 12 grudnia 2003 w Kirkbymoorside Memorial Hall, która była bardzo popularnym miejscem. W 2005 r. do zespołu dołączył keyboardzista Jack “Fish” Sails. Zespół pojawił się na The Friday Night Project wykonując piosenkę do ich trzeciego singla It’s About Time. George Craig pojawił się na Hollyoaks wykonując akustyczną wersję tej samej piosenki.

  W 2007 zespół wyruszył w trasę koncertową razem z Milburn i The Pigeon Detectives. Ich pierwsza trasa koncertowa rozpoczęła się w styczniu 2008 r., a zakończyła w marcu. Jednak ich największa trasa koncertowa odbyła się jesienią 2008 roku. Występowali też na festiwalach, w tym na Isle of Wight, Oxegen i Glastonbury. Następnie zespół koncertował w towarzystwie irlandzkiej grupy General Fiasco, Onlookers i innych zespołów, w miejscach takich jak Lincoln Engine Shed i The Astoria.

  Started a Fire (2007-2008) Ich debiutancki album Started a Fire był nagrywany w RAK Studio w londyńskiej dzielnicy St John’s Wood od sierpnia do września 2007 r. Producentem tego albumu jest Steve Lillywhite, znany ze współpracy z zespołem U2 nad albumem No Line on the Horizon.

  You and Me był ich debiutanckim singlem, wydanym w październiku 2007. Nie udało się jednak żeby był w UK Top 40, jednak utrzymał się na 46 miejscu. Drugi singiel z tego samego albumu, Just For Tonight osiągnął lepszy sukces będąc na 9 miejscu w UK Singles Chart. Trzeci singiel It’s About Time został wydany 28 kwietnia 2008 r. Nie udało się osiągnąć sukcesu jak z Just For Tonight – utrzymał się na 37. miejscu w tabeli. 7 lipca 2008 r. wyszła reedycja singla You And Me.

  One Night Only (2008-2010) Zespół powiedział, że napisali ponad 25 nowych piosenek od wydania Started a Fire. Początkowo oczekiwany album miał zostać wydany latem 2009 roku, w końcu został wydany pod koniec sierpnia 2010. Początkowo powinien zawierać takie nowe utwory jak ‘intention confidential’, ‘a thousand dreams’ i ‘daydream’ które były wykonywane podczas ich trasy w październiku, także ‘live it up’ i ‘hurricane’ do których zamieścili klipy. Żadna z tych piosenek nie pojawiła się na końcowej płycie, aczkolwiek ‘daydream’ i ‘hurricane’ zostały nagrane i umieszczone na itunes jako utwory bonusowe. 19 marca 2010, ogłoszono poprzez newsletter oraz na MySpace, że nagrywanie ich drugiego albumu zostało skończone. Zespół także ogłosił odejście ich perkusisty Sama Forda. Nowym perkusistą został James Craig, brat George'a oraz były członek zespołu Jung Jang Jong. Zespół zagrał nowe piosenki podczas ich koncertów w Austin, Teksasie oraz na festiwalu SXSW. 6 z ich piosenek jest debiutami ‘chemistry’ ‘anything’ ‘forget my name’ ’say you dont want it’ ‘got it all wrong’ i ‘all i want’. 12 Maja 2010 zespół zrobił ONO Wednesday o ich sesji do drugiego albumu. pierwszym singlem promującym album jest ’say you dont want it’ który został wydany 16 sierpnia. W teledysku do tej piosenki wystąpiła Emma Watson. 22 sierpnia piosenka wskoczyła na UK singles chart i zajęła 23 miejsce. Album będzie miał taki sam tytuł jak nazwa zespołu, wydany tydzień później – 23 sierpnia 2010.

  ONO Wednesdays. Po sukcesie z ich płytą ‘Started a Fire’ i trasą koncertową w 2008r zespół zaczął nakręcać filmiki, które potem publikowali na MySpace i YouTube. Sukces video był tak duży, że zespół postanowił dodawać taki filmik w każdą środę, informując tym samym swoich fanów o nowościach. 20 Tygodnia (1 kwietnia) była specjalna edycja video, gdzie fani mogli znaleźć sampl do piosenki ‘Tonight’. W 29 tygodniu (3 czerwca) został opublikowany filmik z występu zespołu w Nowym Jorku dla Burberry, w tym nowe utwory: This Is a Hurricane i Live It Up, wraz z krótką wersją This Is a Hurricane na koniec.

  Dyskografia

  Albumy

  • 2008 Started a Fire
  • 2010 One Night Only

  Single

  • 2007 You and Me
  • 2008 Just for Tonight
  • 2008 It's About Time
  • 2010 Say You Don't Want It
  • 2010 Chemistry
  • 2012 Long Time Coming
  • 2014 Get Around To It

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform