Timati

 • Timati, właściwie Timur Ildarowicz Junusow (ros. Тиму́р Ильда́рович Юну́сов) (ur. 15 sierpnia 1983 w Moskwie) – rosyjski raper, piosenkarz i aktor.

  Życiorys

  Timati jest synem Tatara Ildara Junusowa i Żydówki Simony Jakowlewny z domu Czerwomorska. Ma młodszego brata, Artioma. Pseudonimem "Timati" został nazywany już jako młodzieniec. Junusow przez 5 lat mieszkał w Los Angeles, a obecnie mieszka w Moskwie. Na usilną prośbę dziadka, kompozytora i dyrygenta Jakowa Czerwomorskiego, Timur ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec trwającej cztery lata. Studiował na Wyższej Szkole Ekonomicznej, jednak odpadł na trzecim roku.

  Kariera

  Stał się sławny rosyjskiej społeczności dzięki udziałowi w reality-show Fabryka Gwiazd-4, jednak wcześniej współpracował z raperem Децл (Decł), byłym członkiem grupy Банда (ros. Banda – gang) oraz założycielem grupy V.I.P. 77. W 2006 roku zagrał w filmie Fiodora Bondarczuka "Жара" (Żara – Gorąc). Właściciel klubu "B-Club", wcześniej DJ-baru "Black October" i sklepu "E-life". W 2009 roku nagrał album The Boss z którego pochodzi singel Groove On nagrany ze Snoop Doggiem,Forever z Mario Winansem oraz Love You z Busta Rhymesem i Mariyą. Najnowsze utwory to Time który zawiera sample z utworu grupy Van Halen Jump i jest wykonywany w języku rosyjskim i angielskim w jednym utworze. Zadedykowany został zmarłemu DJ Dlee, który wyprodukował utwór. Pokazane jest jego zdjęcie pod koniec teledysku do utworu. Drugi to SSL.

  Dyskografia

  Single

  Nagrody i wyróżnienia

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience
google remarketing

adform