All Together Now (Strong Together)

Atomic Kitten

 • Atomic Kitten – brytyjska żeńska grupa wokalna powstała w 1999 roku.

  Historia

  Grupa powstała w 1999 roku w Liverpoolu w składzie Liz McClarnon, Natasha Hamilton oraz Kerry Katona. Na początku 2001 roku z powodu ciąży grupę opuściła Kerry, a na jej miejsce została przyjęta znana z wcześniejszych występów w grupie wokalnej Precious – Jenny Frost. Do największych hitów Atomic Kitten należą Whole Again – singel, który na całym świecie sprzedał się w nakładzie ok. miliona egzemplarzy oraz covery znanych już wcześniej Eternal Flame i The Tide Is High.

  W 2004 roku, po pięciu latach na rynku muzycznym grupa zawiesiła działalność, Hamilton postanowiła poświęcić czas wychowaniu swojego syna (Josh ur. 2002 rok), natomiast McClarnon i Frost zdecydowały się na próbę podjęcia karier solowych.Zaraz po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołu Natasha zaszła w ciążę i urodziła drugiego syna (Harry ur. 2004 rok) oraz również podjęła próbę kariery solowej.Aktualnie Liz nagrywa swój solowy album, Natasha wychowuje dwójkę swoich synów oraz również nagrywa solowy album, natomiast Jenny zrezygnowała z planów robienia muzycznej kariery solowej, zajmuje się pracą w telewizji (jako prezenterka) oraz wychowuje swojego syna (Caspar ur. 2007). Oznajmiła też, że muzycznie zamierza realizować się jedynie jako wokalistka Atomic Kitten.

  Od czasu ogłoszenia zawieszenia działalności grupy w 2004 roku, wokalistki wciąż występują oraz nagrywają okolicznościowo razem jako Atomic Kitten. Ich działalność artystyczna jako zespołu ma od 2004 roku głównie cel charytatywny.Wokalistki nagrywają jako zespół charytatywne single raz dają koncerty z których dochód przeznaczany jest na cele dobroczynne. Na początku 2008 roku przy okazji promocji kolejnego charytatywnego singla Atomic Kitten ogłosiły, że tak naprawdę nigdy się nie rozpadły ponieważ mimo zawieszenia działalności, pracują razem jako zespół. Zapowiedziały jednak, że nie będą już jako grupa niczego nagrywały oraz nie mają w planach całkowitego wznowienia działalności, a ich dalsza praca zespołowa będzie miała charakter wyłącznie charytatywny.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform