Your Woman

White Town

 • White Town to brytyjski zespół muzyczny złożony z jednego artysty, Jyoti Prakasha Mishry. Międzynarodową sławę zyskał dzięki przebojowi "Your Woman", wydanemu w 1997 roku, osiągnął on 1 miejsce na brytyjskiej liście przebojów, był także popularny w Hiszpanii, Kanadzie, Australii i innych krajach. Dźwięki White Town powstają nie tylko pod wpływem różnorodnych gatunków muzycznych, ale także politycznych i społecznych wydarzeń. Artysta ma na swoim koncie wiele Epek, m. in. "White Town", "Alain Delon", "Fairweather Friend", "Abort, Retry, Fail". W 1997 roku ukazał się album " Women in Technology", a w 2000 kolejny - "Peek and Poke".

  Wczesne dzieciństwo

  Mishra urodził się w Rourkela, Indie 30 Lipca 1966, ale wyemigrował do Wielkiej Brytanii ze swoją rodziną gdy miał 3 lata.

  Kariera muzyczna

  Mishra założył swój zespół w 1989 .Początkowo miał on jeszcze kilku członków grających na basie, gitarach i perkusji i w 1990 stworzyli swoją pierwszą płytę (sfinansowaną całkowicie przez siebie) White Town EP na 7 calowym winylu. Lecz jeszcze na jesień tego samego roku zespół rozpadł się i Mishra postanowił działać samodzielnie.

  Po trudnej współpracy z EMI artysta rozwiązał z tą wytwórnią umowę w 1997, po czym wrócił do współpracy z wytwórnią Parasol Records. Jego album Peek & Poke wydany w 2000 mimo zebrania dobrych recenzji krytyki nie odniósł komercyjnego sukcesu.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform