Big Bad Wolf

In This Moment

 • In This Moment - amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal alternatywny. Powstała w 2005 roku w Los Angeles. Grupa zadebiutowała w 2007 roku albumem pt. Beautiful Tragedy, który trafił do sprzedaży nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Od 2011 roku skład zespołu tworzą wokalistka Maria Brink, gitarzyści Chris Howorth i Randy Weitzel, basista Kyle Konkiel oraz perkusista Tom Hane.

  Historia

  Zespół założyli w 2005 roku wokalistka Maria Brink i gitarzysta Chris Howorth. Wkrótce potem do składu dołączyli perkusista Jeff Fabb, gitarzysta Blake Bunzel oraz basista Josh Newell. W tym składzie grupa zarejestrowała pierwsze nagrania demo, które zostały opublikowane w serwisie MySpace. Jeszcze w 2005 roku Josh Newell opuścił zespół motywując swą decyzję koncentracją na pracy w studiu nagraniowym. Nowym basistą został zaprzyjaźniony z zespołem Jesse Landry.

  W tym okresie zespołem zainteresował się basista Rob "Blasko" Nicholson, znany z występów w zespole Ozzy Osbourne, który ostatecznie został menedżerem In This Moment. Pod koniec roku formacja cieszła się znacznym zainteresowaniem dzięki mediom społecznościowym, w konsekwencji muzycy odpisali kontrakt wydawniczy z wytwórnią Century Media Records.

  Debiutancki album zespołu zatytułowany Beautiful Tragedy ukazał się 20 marca 2007 roku. Nagrania były promowane singlami "Prayers", "Beautiful Tragedy" i "Surrender". Album wyprodukowany przez Erika Rachela stanowił stylistyczny mariaż metalcore'u i hard rocka, opartego na tekstach Brink, opisujących jej osobiste doświadczenia życiowe. W ramach promocji debitu zespół dał szereg koncertów w tym m.in. podczas The Hottest Chicks in Metal Tour wraz z włoską formacją Lacuna Coil oraz Ozzfest.

  30 września 2008 roku do sprzedaży trafił drugi album grupy pt. The Dream. Wydawnictwo spotkało się pozytywnym odbiorem wśród krytyków muzycznych, był to także pierwszy album In This Moment, który trafił na listę Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych plasując się na 73. miejscu. Płyta wyprodukowana przez Kevina Churko była promowana singlami "Forever" i "Call Me". Druga produkcja In This Moment została zaprezentowana podczas licznych koncertów m.in. wraz z takimi zespołami jak Five Finger Death Punch, Mudvayne, Papa Roach oraz Filter.

  Trzeci album studyjny grupy pt. A Star-Crossed Wasteland ukazał się 13 lipca 2010 roku. Do prac nad płytą zespół ponownie zaangażował Kevina Churko. Płyta promowana singlami "The Gun Show" i "The Promise" dotarła do 40. miejsca listy Billboard 200. 14 sierpnia 2012 roku został wydany czwarty album In This Moment pt. Blood. Wydawnictwo dotarł do 15. miejsca listy Billboard 200 w USA sprzedając się w pierwszym tygodniu w nakładzie 20 tys. kopii. Znaczną popularnością cieszył się także utwór tytułowy, który uplasował się m.in. na 9. miejscu listy Billboard Mainstream Rock Songs. W efekcie sukcesu komercyjnego jaki odniósł album w lutym 2014 roku grupa zakomunikowana podpisanie kontraktu z wytwórnią Atlantic Records. Piąty album studyjny zespołu zatytułowany Black Widow trafił do sprzedaży 17 listopada 2014 roku.

  Dyskografia

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform