That Drama (Baby's Mama)

Jazze Pha

 • Phalon Anton Alexander, pseud. Jazze Pha (ur. 1975 w Memphis) – amerykański producent muzyczny, piosenkarz i raper.

  Kariera

  Jego znakiem rozpoznawczym jest wykrzykiwanie frazy "Ladies and Gentlemen!" na utworach, które wyprodukował.

  Pierwszym hitem Jazzego był utwór "Sho Nuff".

  Po raz pierwszy zajął się produkcją utworów przy współpracy z Geraldem Levertem, Keithem Sweatem i Johnnym Gillem na pierwszym albumie grupy LSG gdzie wyprodukował "Let A Playa Get His Freak On", było to w 1997.

  Ponadto współpracował z takimi artystami jak Nelly, Ludacris, Trick Daddy, T.I., Big Boi i Lil' Wayne. Przyczynił się również do sukcesu piosenkarki R&B Ciary przyciągając uwagę do jej debiutanckiego albumu Goodies. Utwór "1, 2 Step", na którym gościnnie wystąpiła Missy Elliott, został wyprodukowany właśnie przez niego i okazał się światowym hitem.

  Życie prywatne

  Jego ojcem jest basista Bar-Kays, James Alexander. Otrzymał imię po Phalonie Jonesie, członku grupy jego ojca. Jego matką jest doświadczona wokalistka Denise Williams, ale wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to przewodząca listom przebojów piosenkarka R&B i gospel, Deniece "Niecy" Williams.

  Dyskografia

  Albumy

  • 2009: Ladies & Gentleman

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform