Ho Hey

The Lumineers

 • The Lumineers - amerykański zespół folk-rockowy pochodzący z New Jersey, założony w 2005 roku przez Wesleya Schultza i Jeremiah’a Fraites’a. W 2010 roku do dwóch muzyków dołączyła Neyla Pekárek. Stelth Unvang i Ben Wahamaki grają z zespołem od 2012 roku.

  Ich debiutancki singiel „Ho Hey” sprzedał się w liczbie 600 tys. egzemplarzy a płyta „The Lumineers” znalazła się na 11 miejscu "Billboardu".

  Historia zespołu

  W 2005 roku lider zespołu Wesley Schultz razem ze swoim przyjacielem z dzieciństwa zaczeli pisać teksty piosenek i grać koncerty w rejonie Nowego Jorku. Po 5 latach nie mogąc poradzić sobie z wysokimi kosztami życia i wymogami sceny muzycznej wyjechali do Denver w Colorado. Tam muzycy rozpoczęli poszukiwania nowego członka zespołu, którym wkrótce została wiolonczelistka Neyla Pekárek. Jako trio zaczęli grywać w klubie Meadowlark, miejscu znanym z gromadzenia utalentowanych młodych artystów. W tym czasie ukształtował się również styl muzyczny zespołu, który teraz można określić jako indie rock, folk.

  Wiosną 2011 roku Christen Greene i David Meinert zobaczyli na Youtube nagranie na którym The Lumineers śpiewało swoją piosenkę „Ho Hey”. Menagerowie Onto Entertaiment pomogli zespołowi w nagraniu swojej pierwszej płyty.

  Sporą rzeszę fanów zespół zyskał dzięki użyciu ich utworu „Ho Hey” w znanym serialu stacji CW „Hart of Dixie”.

  Ich pierwsza płyta została wydana 3 kwietnia 2012 roku przez wytwórnię Dualtone Records. Utwory zespołu w szybkim tempie zaczęły podbijać listy przebojów a płyta „The Lumineers” pokryła się podwójną platyną.

  W grudniu 2012 rok zespół został nominowany do Nagród Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty i Najlepszego Amerykańskiego Zespołu. W tym samym roku do zespołu dołączyło dwóch nowych członków : Ben Wahamaki i Stelth Unvang.

  Muzycy

  • Wesley Schultz – gitara, wokalista;
  • Jeremiah Fraites – bębny, perkusja, mandolina, wokal;
  • Neyla Pekárek – wiolonczela, mandolina, fortepian, wokal;
  • Ben Wahamaki – gitara basowa;
  • Stelth Unvang – pianino, mandolina, akordeon, gitara, wokal.

  Dyskografia

  Albumy studyjne

  • The Lumineers (2012)

  Single

  • Ho Hey (2012)
  • Stubborn Love (2012)

  Linki zewnętrzne

  1. The Lumineers, Biografia
  2. The Lumineers, Official website
  3. Folk music, The Lumineers

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform