A$AP Rocky featuring Drake, 2 Chainz & Kendrick Lamar

 • 2 Chainz, właściwie Tauheed Epps (ur. 12 września 1977 w Atlancie) – amerykański raper pochodzący z College Park, w stanie Georgia. Od 1997 związany z duetem Playaz Circle, którego tworzy z Dolla Boy.

  Biografia

  Epps urodził się 12 września 1977 roku w Atlancie, w stanie Georgia. W dzieciństwie miał przezwisko "Tity Boi", nadane mu przez jego matkę. Jest jedynakiem. Jako nastolatek grał w koszykówkę na uniwersytecie Alabama State University, następnie po transferze w Albany State University.

  W 1997 roku wspólnie z przyjacielem Dolla Boy utworzył duet Playaz Circle. Wyraz Playaz jest skrótem od słów Preparing Legal Assets for Years from A to Z. W tym czasie Ludacris był jednym z najlepiej sprzedających się artystów na południu Stanów Zjednoczonych. Raper zaproponował Epps kontrakt muzyczny, po czym on się zgodził. Jednak wystąpiły problemy, bo wytwórnia Def Jam nie chciało wydawać nieznanych wykonawców. Duet postanowił wydać kilka mixtape'ów dla autopromocji.

  Ich debiutancki album zatytułowany Supply & Demand został wydany jesienią 2007 roku nakładem dwóch wytwórni: Disturbing tha Peace i Def Jam. Singel "Duffle Bag Boy" okazał się sukcesem. Pomimo tego, sprzedaż płyty wyniosła ponad 26.000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Natomiast w drugim tygodniu sprzedaż osiągnęła nieco powyżej 11.000. We wrześniu 2009 roku został wydany drugi album duetu pt. Flight 360: The Takeoff. Do grudnia 2009 roku osiągnięto jedynie 31.000 sprzedanych nośników. W późniejszym czasie raper opuścił wytwórnię Disturbing tha Peace. Decyzję te podjął, ponieważ chciał rozwijać karierę. Z początku Ludacris nie był z tego zadowolony, ponieważ był pewien, że w przyszłości dzięki 2 Chainz osiągnie sukces finansowy, ale ostatecznie zaakceptował decyzję.

  Na początku 2011 roku Epps postanowił zmienić swój pseudonim z Tity Boi na obecny. W tym roku wystąpił także u wielu artystów między innymi u Kanye Westa w piosence "Mercy". Obok wystąpili także Big Sean i Pusha T. Udzielał się gościnnie także u Lloyda, Ricka Rossa, Gucci Mane'a, Lil Wayne'a, B.o.B, Young Jeeziego czy u Meek Milla.

  14 sierpnia 2012 roku został wydany pierwszy studyjny album pt. Based on a T.R.U. Story, który ukazał się nakładem wytwórni Def Jam Recordings i GOOD Music.

  Dyskografia

  • T.R.U. REALigion (2011)
  • Based on a T.R.U. Story (2012)
  • B.O.A.T.S. II: Me Time (2013)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform