Mark Ronson feat. Phantom Planet

 • Mark Daniel Ronson (ur. 4 września 1975) – angielski producent muzyczny, laureat nagród Grammy i Brit Awards, założyciel wytwórni muzycznej Allido. Jego debiutancki album Here Comes the Fuzz, skupiony na amerykańskim hip-hopie, współpracuje z takimi artystami jak: Sean Paul, Nate Dogg i Ghostface Killah, jednak nie wybił się znacząco na listach przebojów.

  Jego drugi album, Version skupia się na brytyjskiej scenie muzycznej, zawierając w sobie covery m.in. Radiohead i Kaiser Chiefs. Album odniósł ogromny sukces, a wydane z niego single stały sie ogromnymi przebojami. Osiągnięcie to sprawiło, że Mark Ronson otrzymał nagrodę Brit Awards 2008 w kategorii najlepszy wykonawca męski, stając się pierwszym w historii nagród Brits artystą który otrzymał tę nagrodę nie śpiewając w żadnym ze swoich utworów. Album Version otrzymał miano Podwójnej Platyny w samej Wielkiej Brytanii.

  Ma dwie siostry – bliźniaczki: Charlotte jest projektantką mody, a Samantha jest DJ-ką i byłą partnerką Lindsay Lohan.

  Mark w 2003 roku był zaręczony z córką Quincy Jonesa, aktorką i piosenkarką Rashidą Jones.

  Od 2005 roku spotykał się z amerykańską artystką Cosi Theodoli-Brashi, ale para rozeszła się na początku roku 2008.

  Spotykał się także z brytyjską modelką Daisy Lowe, córką Gavina Rossdale oraz z Tennese Thomas, perkusistką z zespołu The Like. 3 września 2011 wziął ślub z modelką Joséphine de La Baume, z którą zaręczył się na początku 2011.

  Dyskografia

  Albumy

  • Here Comes the Fuzz 8 września 2003
  • Version 16 kwietnia 2007
  • Record Collection 27 września 2010
  • Uptown Special 15 stycznia 2015

  Single wyprodukowane przez Marka Ronsona

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform