Iron

Woodkid

 • Woodkid – pseudonim muzyczny Yoanna Lemoine'a, francuskiego reżysera, tekściarza i wokalisty.

  Kariera

  do 2011: Początki

  Woodkid szerzej znany jest jako reżyser takich teledysków jak Wastin’ Time The Shoes, Born To Die i Blue Jeans Lany Del Rey czy Take Care Drake'a oraz Rihanny. Współpracował również z Yelle, Moby, Mystery Jets i Katy Perry.

  Za początek zainteresowania muzyką wskazuje się moment, w którym kręcił teledysk w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał on wtedy bandżo prosto z rąk gitarzysty Richiego Havensa, w wyniku czego przestał grać na pianinie na rzecz otrzymanego instrumentu. Nie zaniedbując obowiązków jako reżyser, Woodkid postanowił spróbować swoich sił w tworzeniu własnej muzyki.

  2011-2012: Iron i Run Boy Run EP

  Woodkid wydał swoją pierwszą EP-kę Iron 28 marca 2011 roku. W teledysku do tytułowego utworu gra angielska modelka Agyness Deyn.

  15 października 2011 roku zaśpiewał razem z Laną Del Rey swój przebój Iron.

  2012-obecnie: The Golden Age

  W celu promocji przyszłego albumu artysta udał się w trasę koncertową obejmującą Europę i Stany Zjednoczone.

  5 listopada 2013 roku, podczas koncertu w Le Zénith w Paryżu, w ramach trasy koncertowej The Golden Age Tour, zwiastujące nowy krążek.

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform