Palma Violets

 • Palma Violets - brytyjski zespół pochodzący z Lambeth (dzielnica Londynu), założony w 2011 roku przez dwójkę wspólnie grających muzyków - lidera Sama Fryera i Chilli Jessona.

  Muzyczny dorobek zespołu oscyluje głównie wokół rocka z elementami garage rocka i rocka psychodelicznego. Zespół został nagrodzony 2012 przez brytyjski magazyn muzyczny NME w kategorii "najlepszy nowy zespół". Premierę debiutanckiego albumu Palma Violets "180" zaplanowano na 25 lutego 2013 roku.

  Podobnie jak Arctic Monkeys zespół zyskał wielu fanów online jeszcze przed wydaniem pierwszego singla, głównie dzięki amatorskim filmom z koncertów zespołu, rozpowszechnianym w Internecie. Palma Violets podpisali kontrakt z wytwórnią Rough Trade. W mediach są porównywani do The Libertines, a konkretnie do Pete'a Doherty'ego i Carla Barata, na podstawie podobnej relacji scenicznej dwójki frontmenów (Sam Fryer i Chilli Jesson). Zespół zagra podczas trasy koncertowej NME Awards Tour 2013 obok artystów takich jak Miles Kane, Django Django i Peace.

  9 grudnia 2012 roku BBC ogłosiło nominację Palma Violets do konkursu "Sound of 2013", mającego wyłonić najlepiej zapowiadającego się artystę przyszłego roku.

  Biografia

  10 stycznia 2013 odbyła się premiera utworu "Step Up for the Cool Cats" na antenie BBC Radio 1. Drugi singiel pochodzący z płyty "180" został wybrany przez znanego dziennikarza radiowego Zane'a Lowe'a jako "Najlepsze nagranie na świecie", wyprodukowany przez producenta Steve'a Mackeya i szybko udostępniony na iTunes.

  Dyskografia

  Płyty

  2013 180 (LP, planowana premiera: 25 lutego 2013)

  Single

  2012 "Best of Friends"/"Last of the Summer Wine"
  2013 "Step Up for the Cool Cats"

  Nagrody i wyróżnienia

  • Nominacja do nagrody "Sound of 2013" BBC
  • Pierwsze miejsce w konkursie "Najlepszy utwór 2012 roku" przeprowadzonym przez prestiżowy brytyjski magazyn muzyczny NME.

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform