Live For The Night / Alive (Medley)

Krewella

 • Krewella – amerykański zespół tworzący muzykę klubową i dance z amerykańskiego Chicago. Początkowo Krewellę tworzyło trio: wokalistki (i jednocześnie siostry) Yousaf: Jahan i Yasmine oraz producenta i DJ'a Krisa 'Rainman' Trindla. W 2014 Kris odszedł z zespołu w atmosferze konfliktu, przez co Krewella jest obecnie duetem.

  Kariera

  Zespół powstał w 2007 roku w Chicago. Muzyka tworzona przez zespół opiera się na gatunkach Electro house, dubstep, drum and bass, progressive house.

  Pierwszym poważnym osiągnięciem zespołu była EP'ka pod tytułem „Play Hard” z 18 czerwca 2012 roku, który okazała się wielkim sukcesem. Znalazła się ona na 1. miejscu listy Billboard Dance Radio Airplay. Singlami z tej EP'ki zostały: "One Minute", "Killin' It" i "Feel Me".

  10 grudnia 2012 roku ukazała się ich druga EP'ka "Play Harder", na której znajdowała się jedna nowa piosenka "Come & Get It", trzy remix'y piosenki "Alive" (stworzone przez Cash Cash & Kalkutta, Pegboard Nerds i Jakoba Liedholma) oraz cztery remix'y piosenki "Killin' It" (stworzone przez Mutrix'a, KillaGraham, Dirtyphonics i Chuckie'ego). "Come & Get It" zostało singlem promującym ten extended play.

  5 lutego 2013 roku została ponownie wydana (znajdowała się już na "Play Hard") piosenka "Alive". Był to trzeci singiel zapowiadający ich debiutancki album "Get Wet" (jako pierwszy singiel uznaje się "Killin' It", a jako drugi "Come & Get It"). Piosenka zadebiutowała na 5. miejscu listy Billboard Dance/Electronic Songs, 9. miejscu listy Billboard Mainstream Top 40 oraz 32. miejscu listy Billboard Hot 100. 18 grudnia 2012 roku na ich kanale Vevo na Youtube - KrewellaMusicVevo - ukazał się teledysk do tej piosenki, który został wyreżyserowany przez Bryan Schlam. Natomiast 15 marca 2013 roku ukazała się druga wersja teledysku do remix'u Pegboard Nerds. 29 maja 2013 roku na YouTube została dodana akustyczna wersja "Alive" w wersji wideo, która znajduje się na wersji Deluxe płyty "Get Wet". W Stanach Zjednoczonych "Alive" zyskało status Platynowej Płyty z ponad 1 milionem sprzedanych kopii.

  2 lipca 2013 roku został wydany czwarty singiel "Live for the Night". Został wyprodukowany przez amerykańską grupę EDM - Cash Cash. Również 2 lipca 2013 roku na ich kanale Vevo na Youtube ukazało się Lyric Video do tej piosenki. Natomiast teledysk został wydany 1 sierpnia 2013 roku, którego reżyserem był Aggressive. Została wydana EP'ka z pięcioma remix'ami m.in. W&W, Pegboard Nerds i Xlienta.

  27 sierpnia 2013 roku wydano piosenkę "We Go Down", która pojawiła się na ich oficjalnym koncie na YouTube. Piosenka pochodzi z albumu "Get Wet".

  24 września 2013 roku wydali debiutancki album - "Get Wet". Na płycie znajduje się 12 piosenek, natomiast wersja Deluxe zawiera 14 kawałków. Teksty do każdej z piosenek zostały napisane przez Krisa Trindla, Jahan Yousaf i Yasmine Yousaf. "Rain Man" wyprodukował prawie każdą piosenkę na albumie (prócz "Live for the Night" (prod. Cash Cash), "Pass the Love Around" (prod. SmarterChild) i "This Is Not the End" (prod. Pegboard Nerds). Krążek zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Dance/Electronic Albums oraz na 8. miejscu Billboard 200.

  9 grudnia 2014 roku wydano piąty singiel "Enjoy The Ride", wraz z wydaniem ukazało się Lyric Video do tej piosenki. Teledysk ukazał się 6 marca 2014 roku, którego wyreżyserował K Tanch. Na wydanej EP'ce z remix'ami znajdziemy remix Vicetone i Armina van Buurena.

  22 stycznia 2014 roku (przed wydaniem teledysku do "Enjoy The Ride") w sieci zadebiutował teledysk do "Human". Został wyreżyserowany przez Miles Evert. W teledysku można zobaczyć nagrania z początków kariery, prywatne nagrania, znajomych, rodzinę, zdjęcia z dzieciństwa całej trójki ale również nagrania z trasy koncertowej "Get Wet Tour" z 2013 roku i nagrania zza kulis trasy koncertowej "Play Hard Tour" z 2012 roku.

  26 marca 2014 roku ukazał się teledysk do piosenki "Party Monster", która pojawiła się 28 sierpnia 2013 roku na YouTube na kanale Trap and Bass. Teledysk kręcono w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Klip wyreżyserowała Laine Kelly.

  22 czerwca 2014 roku Krewella wraz z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound wypuścili nową składankę piosenek z gatunku EDM, którą nazwali "The Future Sound of EDM". Ta składanka jest początkiem serii składanek tworzonych przez zespół we współpracy z wytwórnią.

  Zespół chętnie występował na wielu prestiżowych imprezach muzyki elektronicznej m.in: Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival, Stereosonic i zachwycali publiczność swoją energią i muzyką. To były powody, dzięki którym w 2012 roku na na 27 International Dance Music Awards zdobyli statuetkę w kategorii "Best Breakthrough Artist". Krewella współpracowała z takimi artystami jak: Nicky Romero czy Skrillex.

  Członkowie

  Obecni

  • Jahan Yousaf (ur. 27 sierpnia 1989)
  • Yasmine Yousaf (ur. 18 luty 1992)

  Byli

  • Kris "Rainman" Trindl (ur. 16 grudnia 1987)

  Dyskografia

  Występy gościnne

  Troll Mix

  Od 5 grudnia 2012 roku wydają tzn. "Troll Mix'y" - są to miksy różnych piosenek, nie tylko swoich. Do tej pory wydali ich trzynaście:

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform