Travis Scott

 • Scott Travis (ur. 6 września 1961 w Norfolk) jest zdobywcą Grammy Award, amerykańskim muzykiem rockowycm, najbardziej znany jako perkusista brytyjskiego heavy metalowego zespołu Judas Priest i amerykańskiego heavy metalowego zespołu Racer X.

  Biografia

  Urodzony w Norfolk, Wirginii, Scott był słynnym perkusistą na lokalnej muzycznej scenie w regionie znanym jako Hampton Roads we wczesnych latach osiemdziesiątych XX wieku. Grał z zespołami w klubach na wskroś Norfolk, Virginia Beach, Hampton i Newport News. Travis przeprowadził się do  Kalifornii na początku/w połowie lat osiemdziesiątych i grał w rozmaitych lokalnych zespołach, takich jak Hawk. Następnie przeniósł się do krytyków Racer X, wraz z Pulem Gilbertem. Bardzo krótko grał w Saints Or Sinners, które potem zmieniło swoją nazwę na The Scream i także grali w nim koledzy z zespołu Travisa, Bruce Bouillet i John Alderete. Jego wielka kariera zaczęła rozwijać się późno, dziesięć lat po długoletnim graniu perkusista Judas Priest, Dave Holland opuścił zespół z powodów osobistych.

  Travis zawsze miał ochotę grać w Judas Priest.  Jako młody nastolatek często myślał o rozłożeniu swojego zestawu perkusyjnego na parkingu w Hampton Coliseum, w nadziei, że zespół zauważy go przechodząc obok autobusu. Ostatecznie zdecydował poczekać na końcu areny, aby przekazać zespołowi taśmę z nagraniem swojej gry. Jednak Holland wciąż był perkusistą zespołu w tym czasie, więc i tak nigdy nic nie wywiązało się z tego spotkania. Kiedy Holland opuścił Judas Priest w 1989 Jeff Martin, dzięki swojej przyjaźni z Robem Halfordem o tym usłyszał. Pewnego dnia zadzwonił do Travisa i powiedział: "Zgadnij, kto potrzebuje perkusisty?". Travis pojawił się na przesłuchaniu i w 1989 zdobył tę pracę. Tak więc stał się pierwszą nie pochodzącą z Wielkiej Brytanii osobą grającą w zespole. Travis wciąż spełnia obowiązki perkusyjne dla jego wcześniejszego zespołu - Racer X. Grał na perkusji w zespole Halforda  - Fight, od 1993 do 1995. Ale do tej pory najbardziej znany jest z pracy z Judas Priest. Cieszy się szerokim uznaniem od czasu debiutu z albumem Painkiller w 1990 roku.

  Travis był również w dużej mierze odpowiedzialny za zatrudnienie Tima "Rippera" Owensa, na miejsce Halforda w Judas Priest. Owens pozostał w zespole do ponownego połączenia się w 2003 roku.

  Powszechnie mylone jest, że Scott jest leworęczny. W rzeczywistości równie sprawnie posługuje się obiema rękoma i gra w rozległych stylach.

  Instrumentarium

  Scott zawsze używał zestawu perkusyjnego Tama do 2008 roku. Pierwszą nogą na "Nostradamus Tour" Judas Priest grał na zestawie Pearl, następnie podłączonym do zestawu DW dla drugiej nogi. Zawsze używał zestawu DW na występie NAMM ze swoim zespołem Racer X. Jego zestaw DW to: dwa 23"x24" basowe bębny, werble 14"x6.5", 10"x9", 12"x9" i 14"x10" rack tomy, a także 16"x14" i 18"x16" floor tomy. Scott gra na cymbałach Paiste  od maja 1987.

   Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

  fb custom audience

  adform