JoJo

 • JoJo, właściwie Joanna Noelle Levesque (ur. 20 grudnia 1990 w Brattleboro w stanie Vermont. Angażuje się w akcje charytatywne.

  Kariera

  Przez kilka kolejnych miesięcy JoJo pracowała w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles nad materiałem, który miał znaleźć się na jej debiutanckiej płycie, zatytułowanej JoJo. Sama napisała 3 piosenki na tę płytę. Album ukazał się w czerwcu 2004 roku. W produkcji płyty uczestniczyli między innymi Vincent Herbert (odpowiadający za płyty m.in. Destiny's Child, Toni Braxton), Soulshock & Karlin (Whitney Houston, Craig David) i Mike City (Brandy). Okazała się ona sukcesem. Singlem „Leave (Get Out)” podbiła cały świat i jest aktualnie najmłodszą osobą, która zagościła na pierwszym miejscu listy Billboardu. JoJo stała się idolką, wydała dwa kolejne single, postanowiła spróbować swoich sił również w aktorstwie.

  Latem 2005 roku JoJo zaczęła prace nad nowym, drugim albumem, który ukazał się w USA 17 października 2006 roku i nosi tytuł The High Road. Krążek promuje utwór „Too Little Too Late”, który został napisany przez Billy’ego Steinberga odpowiedzialnego m.in. za Like a Virgin Madonny. Singel został ciepło przyjęty przez publiczność, a JoJo nakręciła kolejny klip, tym razem do piosenki „How to Touch a Girl”. Natomiast w 2007 roku wzięła udział w dyskusyjnym programie stacji MTV – „The Naked Truth About Boys and Girls”. Jej piosenka „Secret Love” została wykorzystana w filmie pt. Rybki z ferajny. Trzecim singlem z płyty była piosenka „Anything”, wykorzystująca sample z utworu „Africa” grupy Toto.

  Poza nagrywaniem płyt JoJo skupia się na karierze aktorskiej. Jej filmowym debiutem jest film Akwamaryna z 2006 roku. W tym samym roku ma swoją premierę komedia rodzinna RV, w której, poza JoJo, gra Robin Williams. Jest ostatnim, jak do tej pory, filmem jest True Confessions of a Hollywood Starlet z 2008 roku.

  Przez cały okres od wydania drugiej płyty JoJo pracowała nad kolejnym albumem. Dużo mówiło się o płycie, która miała nosić tytuł „All I Want Is Everything”. Jednak wytwórnia Da Family Entertainment nie była zadowolona z efektów pracy JoJo, i wstrzymywała wydanie albumu. W 2009 roku około 20 piosenek z niewydanej płyty wyciekło do internetu. JoJo od razu zdementowała pogłoski przez swoje konto My Space, jakoby piosenki te reprezentowały kierunek muzyczny, w jakim nagrana zostanie trzecia płyta.

  W sierpniu 2009 roku JoJo składa pozew do sądu o 500,000$ przeciwko swojej wytwórni, za blokowanie efektów jej pracy. Proces wygrywa i w październiku 2009 oficjalnie potwierdza, że swoją nową płytę wyda w wytwórni Interscope. W roku 2010 JoJo wydaje mixtape pod tytułem Can't Take That Away from Me, która zapowiada nowy, trzeci album wokalistki, a pierwszy wydany przez nową wytwórnię. W roku 2011 JoJo potwierdza, że tytułem nowej płyty będzie Jumping Trains – data premiery wiosna 2012. 18 sierpnia 2011 JoJo potwierdza przez swoje konto na Tweeterze, że pierwszym singlem promującym album będzie Disaster. Singiel ma swoją oficjalną premierę w październiku 2011. Drugim singlem promującym płytę jest utwór „Sexy to Me”, premiera 28 lutego 2012.

  Dyskografia

  Single

  Filmografia

  • 2006: Aquamarine jako Hailey
  • 2006: RV jako Cassie Munro
  • 2008: True Confessions of a Hollywood Starlet jako Morgan/Claudia

  Gościnnie

  • 2002: American Dreams jako młoda Linda Ronstadt

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform