KATO ft. Tom Dice

 • Tom Dice właśc. Tom Eeckhout (ur. 25 listopada 1989 w Eeklo) – belgijski wokalista, zdobywca drugiego miejsca w krajowej wersji programu X Factor w 2008 roku, reprezentant Belgii podczas 55. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2010 roku.

  W kwietniu 2010 roku ukazał się debiutancki album Toma Dice'a pt. Teardrops, na którym znalazła się m.in. eurowizyjna propozycja – „Me and My Guitar”. W maju 2012 roku premierę miała druga płyta wokalisty pt. Heart for Sale.

  Biografia

  Początki kariery

  Tom Eeckhout uczył się gry na gitarze jako dziecko, a w wieku 12 lat zaczął pisać swoje pierwsze piosenki.

  2008-09: X Factor

  W 2008 roku Eeckhout wziął udział w przesłuchaniach do flamandzkiej wersji programu X Factor, po których dostał się do drużyny Maurice'a Engelena.

  Po udziale w programie, Eeckhout podpisał kontrakt z wytwórnią SonicAngel oraz zaczął pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę, nad która pracował razem z Engelenem. W czerwcu, pod pseudonimem Tom Dice, wydał swój pierwszy singiel – akustyczną wersję piosenki „Bleeding Love” Leony Lewis. Utwór trafił na siódme miejsce flamandzkiej listy przebojów.

  2010-11: Teardrops, Konkurs Piosenki Eurowizji

  Pod koniec listopada 2009 roku flamandzki nadawca publiczny Vlaamse Radio- en Televisieomroep (VRT) wybrał wewnętrznie Dice'a na reprezentanta Belgii podczas 55. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Oslo.

  W kwietniu tego samego roku, Dice wydał swój debiutancki album Teardrops, który dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej kupowanych płyt w Belgii.

  Od 2012: Heart for Sale

  W lutym 2012 roku Dice wydał utwór „Utopia”, który został pierwszym singlem zapowiadającym jego nową płytę pt. Heart for Sale. Album miał swoją premierę 30 kwietnia tego samego roku, dotarł do 11. miejsca krajowych list najczęściej kupowanych płyt.

  Dyskografia

  Single

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform