Ma gueule

Garou

 • Garou, właśc. Pierre Garand (wym. .

  Życie prywatne

  Jest synem Irene Garand – mechanika samochodowego i Carmen – gospodyni domowej. Ma starszą o osiem lat siostrę Maryse, która jest agentką nieruchomości.

  Dzieciństwo i młodość

  Jako trzylatek zaczął grać na gitarze, którą podarował mu ojciec, później organach i fortepianie.Ukończył katolicką szkołę dla chłopców w Sherbrooke. Grupa od początku wzbudziła spore zainteresowanie, dostawali propozycje wielu kontraktów, ale piosenkarz odmawiał.

  Kariera

  1998-2000 Quasimodo w NDdP

  W lecie 1997 na jednym z występów zespołu Untouchables pojawił się Luc Plamondon.

  2000-2003 Pierwszy album: Seul

  W Paryżu młodego artystę zobaczyła Celine Dion. Celine, jej mąż i manager Rene Angelil i Garou spotkali się na obiedzie. Artystka opowiadając o swoim zespole, trasie i planowanym urlopie poprosiła go o zastępstwo. W Sylwestra 1999 Garou i Bryan Adams wystąpili na koncercie Celine Dion.

  W 2002 był gwiazdą 39 Międzynarodowego Sopot Festival.

  2003-2004 Powrót z Reviens

  24 października w stacji RMF FM odbyła się premiera piosenki „Reviens” zwiastującej album pod tym samym tytułem, który ukazał się 24 listopada. W Polsce w dniu premiery płyta uzyskała status Złoty. Płyta jest ostrzejsza, przypomina muzykę, jaką Garou grywał w barach, choć znajdują się też romantyczne ballady, do których przyzwyczaił publiczność albumem Seul.

  Ekipa producencka opiera się na współpracownikach z pierwszej płyty(Luc Plamondon, Musumarra, Benzi, Nova, Barbelivien), ale też dołączyli nowi twórcy Gerald de Palmas i Jean-Jacques Goldman dwaj francuscy piosenkarze. Rok 2004 artysta spędził w trasie koncertowej, która rozpoczęła się w kwietniu w Montrealu. Został uhonorowany nagrodą dla najpotężniejszej postaci w przemyśle rozrywkowym Quebecu. Pojawił się gościnnie na płycie jednego z francuskich piosenkarzy Michela Sardou, wspólnie zaśpiewali utwór La riviere de notre enfance. Singel przez kilka tygodni przebywał na pierwszym miejscu listy bestsellerów we Francji. Swoistą pamiątką z trasy Reviens jest wydany w 2005 roku album w podwójnym formacie DVD zatytułowany Routes. Na płycie znalazł się koncert zarejestrowany w Brukseli jesienią 2004 roku i making of albumu.

  Choć w 2005 r. nie wydał żadnego nowego studyjnego albumu i nie był w trasie koncertowej nie oznacza, że kalendarz piosenkarza świecił pustkami. Wspomógł wokalnie młodą debiutującą piosenkarkę Marilou, która supportowała go podczas tournee Reviens. Wspólnie nagrali piosenkę Tu es comme ca. Latem 2005 wziął udział w festiwalu komików Just pour rire w Montrealu. Poruszony tragedią Nowego Orleanu przyjął zaproszenie Francisa Cabrela i zaśpiewał na paryskim koncercie charytatywnym na rzecz ofiar huraganu Katherina.

  2006-2007 Czas Garou

  Nowy studyjny album kanadyjskiego artysty ukazał się 12 czerwca 2006. Zatytułowany został po prostu Garou. Choć nie miał to być w założeniu album traktujący o konkretnym temacie, mimochodem przybrał on formę rozważań na temat upływu czasu. Garou wybrał 12 utworów ze 150 mu nadesłanych. Autorami są nie tylko wierni kompozytorzy Luc Plamondon, Jacques Veneruso, ale zupełnie nowi twórcy Tino Izzo czy Sandrine Roy. Singel promujący L’injustice napisał i skomponował twórca największych przebojów Natashy St-Pier, Pascal Obispo. We Francji album osiągnął szczyt na liście bestsellerów i uzyskał status Platynowy. Drugą połowę roku 2006 i początek 2007 piosenkarz spędził w trasie koncertowej promującej trzecią francuskojęzyczną płytę. Wystąpił na kilku kontynentach. Rozpoczął od serii koncertów na największych festiwalach w Quebecu.

  2008 Pierwsza anglojęzyczna płyta Piece of My Soul

  12 maja 2008 ukazała się długo planowana anglojęzyczna płyta Piece of My Soul. 10 marca 2008 w RMF FM odbyła się premiera pierwszego singla Stand Up zapowiadającego album. Singel promujący wydawnictwo wyszedł spod pióra Roba Thomasa – wokalisty grupy Matchbox i głównego wokalisty Carlosa Santany.Ekipa producencko-autorska to wiele znakomitych nazwisk, którzy pracowali z największymi gwiazdami i stworzyli wiele światowych przebojów. Jednym z nich jest Guy Chambers, twórca wielkich hitów Robbiego Williamsa. Jedną z piosenek napisała Judy Tzuke, śpiewająca obecnie z zespołem Morcheeba. Nad całością projektu czuwał Peer Astrom, który wcześniej był producentem płyt Jennifer Lopez i Madonny. W ramach promocji albumu Garou pojawił się w Polsce, gdzie odebrał Złotą Płytę. W maju wyruszył w tournée Live en Bar. Od lipca do sierpnia występował w filmie L’amour Aller Retour, który premierowo wyświetliła francuska stacja telewizyjna TF1 12 stycznia 2009. Garou zagrał rolę quebeckiego architekta Francois Valois. Partnerowała mu francuska aktorka Ingrid Mareski. W sierpniu zadebiutował jako konferansjer i poprowadził wielki koncert z okazji 400-lecia Quebecu. Wystąpił także na dwóch koncertach w hołdzie wielkim artystom Luciano Pavarotti i Leonard Cohen.

  2009-2010 Gentleman Cambrioleur

  7 grudnia 2009 artysta wydał nowy studyjny album Gentleman Cambrioleur. Nie umieścił na nim swoich własnych premierowych utworów, lecz nagrał ulubione piosenki innych artystów. Płyta zawiera angielskie i francuskie utwory artystów współczesnych Madonna, U2, Rod Stewart oraz legendarnych Frank Sinatra, Simon & Garfunkel. 1 lutego 2010 pojawiła się wersja eco style albumu. 12 lutego 2010 był wśród muzycznych gwiazd na ceremonii otwarcia XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Zaśpiewał piosenkę Un peu plus loin napisaną przez Jeana-Pierre’a Ferlanda. Było to pierwsze wystąpienie Garou przed międzynarodową widownią. W maju pojawiła się linia perfum Come2Me sygnowana przez Garou. Spektakle odbyły się w grudniu 2010 roku na Ukrainie, we Francji i Rosji.

  2011Version Integrale

  W lutym 2011 ukazał się piąty studyjny album Garou z premierowymi utworami, czwarty w języku francuskim. Premiera albumu odbyła się 29 listopada 2010. Do współpracy zaprosił m.in. Pascala Obispo, Jacques’a Veneruso i Mika Ibrahima. Singlem promującym była piosenka „J’avais besoin d’etre la”. To pierwsza płyta w całości nagrywana we Francji. W połowie roku Garou wziął udział w spektaklu akrobatyczno- muzycznym Zarkana, zrealizowanego przez quebecki Cyrk Słońca. Piosenkarz zagrał głównego bohatera magika- Zarka. Premiera odbyła się 29 czerwca w Nowym Jorku.10 grudnia był gościem programu The Voice Of Poland.

  2012The Voice Of France i Rhythm & Blues

  W lutym 2012 Garou został jednym z jurorów w programie The Voice Of France. Pozostałymi trzema jurorami zostali: Jenifer, Florent Pagny i Louis Bertignac. Program zakończył się 12 maja 2012 roku. Artysta podpisał umowę z nową firmą wydawniczą Universal Music, definitywnie kończąc współpracę z Sony Music. Już pod nowym szyldem nagrał album z coverami, zatytułowany Rhythm & Blues. Przy nagrywaniu albumu współpracował z muzykami Planu B. Piosenkarz odświeżył stare utwory Otis Redding, The Black Keys i Daniela Lavoie. Na albumie umieścił też współczesne piosenki, które niedawno królowały na listach przebojów, artystów takich jak Alicia Keys i Daniel Powter. Singlem promującym była piosenka Le jour se leve, którą wcześniej wykonywała Esther Galil. Do utworu nakręcono teledysk- pierwszy od czterech lat. Premiera płyty odbyła się 24 września.

  2013- nadal W środku życia

  W sierpniu, w trakcie trasy koncertowej promującej „Rhythm And Blues”, Garou zagrał charytatywnie dla Fundacji Fight AIDS, na zaproszenie księżniczki Monaco, Stéphanie. Koncert odbył się 6 sierpnia 2013 roku, w ramach Monte-Carlo Sporting Summer Festival, w Salle des Étoiles.

  Został twarzą kampanii reklamowej marki Mauboussin.

  18 listopada we Francji pojawił się ósmy studyjny album piosenkarza z premierowymi utworami. Podczas nagrywania płyty artysta powrócił do współpracy z duetem Luc Plamondon i Romano Musumarra, którzy ponad 10 lat temu stworzyli największe przeboje piosenkarza. Do współpracy zaprosił też Geralda de Palmasa,Francisa Cabrela i Pascala Obispo. Produkcją albumu zajęła się ekipa Planu B. Piosenkarz nagrywał album między Londynem a Montrealem. W szacie graficznej albumu oraz w teledysku do piosenki Avancer wykorzystano przyrodniczo-kanadyjski akcent. Album Au Milieu de Ma Vie, czyli W środku mojego życia jest powrotem do korzeni Garou. Jest to rodzaj podsumowania artysty będącego w podróży między dwoma kontynentami.

  Nagrał piosenkę z Paullą pod tytułem „Du vent, des mots (tyle słów na wiatr)”.

  22 sierpnia 2014 wystąpił na Polsat Sopot Festival.

  Dyskografia

  Single

  Wideografia

  • 2000 Notre-Dame de Paris
  • 2002 Live A Bercy
  • 2005 Routes

  Filmografia

  • 2008 L’amour Aller Retour

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform