Seven feat. Stefanie Heinzmann

 • Stefanie Fabienne Heinzmann (ur. 10 marca 1989 w Eyholz, Szwajcaria) – szwajcarska piosenkarka muzyki soul. Zdobyła sławę na początku 2008 roku, kiedy wygrała SSDSDSSWEMUGABRTLAD (program poszukując nowych talentów) w Late-Night-Show Tv Total Stefana Raaba w niemieckiej stacji telewizyjnej ProSieben.

  Kariera muzyczna

  W 2005 roku Stefanie Heinzmann dołączyła jako wokalistka do szkolnego zespołu Big Fish. 14 stycznia 2008 roku ukazał się jej debiutancki singiel "My Man Is A Mean Man", który uzyskał status złotej płyty w Niemczech oraz platynowej płyty w Szwajcarii. Dwa miesiące później 7 marca Universal Music wydał jej debiutancki album pt. Masterplan, który również uzyskał status platynowej płyty w Szwajcarii. Heinzmann została wkrótce uhonorowana wyróżnieniem Prix Walo, główną nagrodą szwajcarskiej branży rozrywkowej. 11 września 2009 roku wydano drugi studyjny album piosenkarki pt. Roots to Grow, utrzymany w klimacie funk, pop, soul. Przez następne trzy lata Stefanie koncertowała i kompletowała materiał na nowy album. W lutym 2012 roku ukazał się nowy singiel, a już w marcu album zatytułowany jej imieniem i nazwiskiem. Do tej pory album promują dwa single.

  Bibliografia

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform