Banks

 • Jillian Banks, znana jako BANKS (ur. 15 czerwca 1988 w Los Angeles) – amerykańska wokalistka i muzyk, która zdobyła rozpoznawalność w 2013 roku, kiedy to jej utwór „Waiting Game” został wykorzystany w reklamie Victoria's Secret. W tym samym roku artystka odbyła międzynarodową trasę z The Weekndem i została nominowana do nagrody BBC Sound of... 2014 oraz MTV Brand New Nominee. 3 maja tego samego roku zdobyła również tytuł „Artist To Watch” według Fox Weekly.

  Biografia

  Początki kariery

  Banks zaczęła tworzyć swoje utwory w wieku 15 lat.

  Od 2013: Przełom w karierze

  W 2013 roku wokalistka zaczęła publikować swoje nagrania na stronach internetowych, m.in. na portalu muzycznym SoundCloud. Po zdobyciu dużej ilości słuchaczy, zaczęła współpracę z wytwórnią Good Years. Jej pierwszy oficjalny singiel, „Before I Ever Met You”, został wydany w lutym 2013 roku i był często grany w audycji DJ-a Zane'a Lowe'a w BBC Radio 1.

  W sierpniu wokalistka została wybrana artystką tygodnia według magazynu Vogue, które uznało, że jej „twórczość oddaje uczucie straty i bezsilności w życiu”.

  Jesienią 2013 towarzyszyła w trasie koncertowej The Weeknd'a w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Po jej zakończeniu zapowiedziała własną brytyjską trasę, którą rozpoczęła w marcu 2014 roku.

  Dyskografia

  Single

  Zobacz też

  • Victoria's Secret

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform