Pump it up!

Danzel

 • Danzel, właściwie Johan Waem (ur. 9 listopada 1976 w Beveren-Waas w Belgii) – belgijski piosenkarz, wykonujący muzykę taneczną. Zyskał popularność w Europie dzięki wydanemu w 2004 singlowi Pump It Up! W 2006 brał udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji.

  Biografia

  Danzel rozpoczynał swoją karierę jako wokalista i basista w zespole der Band Scherp op de Snee. Później śpiewał chórki w zespole L.A. Band. W 2003 roku wziął udział w belgijskiej edycji programu Idol, będąc jednym z dwudziestu finalistów. Pod koniec tego samego roku wydał swój pierwszy singiel, You Are All Of That.

  Rozgłos uzyskał dzięki drugiemu singlowi, zatytułowanemu Pump It Up! Wydany w 2004 utwór okazał się hitem europejskich dyskotek, notując wysokie miejsca na światowych listach przebojów, szczególnie w zestawieniach przebojów muzyki klubowej. 15 listopada 2004 ukazał się jego album The Name of the Jam.

  Dużą popularnością cieszył się również jego utwór Jump, wydany w postaci singla w 2007. W styczniu 2006 z przebojem Undercover wziął udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, w których zajął 9. miejsce. 8 lutego 2008 roku wydał drugi album Unlocked.

  Teledysk do piosenki What Is Life nagrał we wrześniu 2008 w Rzeszowie. W maju 2009 odbyła się pierwsza trasa koncertowa Danzela z zespołem Danzel Live Tour 2009.

  Dyskografia

  Single

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform