Bo Saris

 • Bo Saris, właśc. Boris Titulaer (ur. w 1981 roku w Venlo) – holenderski wokalista śpiewający muzykę pop, funkową, jazzową i neo soulową, były wokalista zespołu Sofuja, zwycięzca drugiej edycji krajowej wersji formatu Idol w 2003 roku.

  Biografia

  Dzieciństwo

  Titulaer urodził się w Venlo, jego ojciec był znanym muzykiem jazzowym. Po ukończeniu szkoły średniej (College Den Hulster) wokalista został przyjęty do konserwatorium w Maastricht, którego ostatecznie nie ukończył.

  2001-03: Sofuja

  W 2001 roku nawiązał współpracę z zespołem Sofuja (akronim od Soul, Funk, Jazz), w którym pracował razem z gitarzystą Gino Taihuttu’em. Formacja wydała jeden album studyjny, koncertowała po lokalnych klubach oraz w małych halach w Hiszpanii i Niemczech.

  2003-09: Idol, Rely on Me

  W 2003 roku wystąpił w drugiej edycji lokalnej wersji formatu Idol, którą ostatecznie wygrał.

  W 2007 roku premierę miała druga płyta długogrająca w dorobku Titulaera zatytułowana Holy Pleasure.

  Od 2012: Gold

  Na przełomie 2012 i 2013 roku Titulaer zdecydował się na pracę pod pseudonimem Bo Saris, co ułatwiło mu pracę z angielskim menedżmentem po jego przeprowadzce do Londynu i podpisaniu kontraktu płytowego z Universal Music. Pochodzenie pseudonim tłumaczył w wywiadach słowami: Znajomi zawsze mówili do mnie Bo, a moja mama ma na nazwisko Saris.

  Saris pracuje obecnie nad materiałem na swój drugi album długogrający. Pod koniec roku zaczął pracę nad projektem The Three Brothers, w którym gra ze swoim basistą Leonem Taihuttu i gitarzystą Marcusem Machado. W grudniu wystąpi w Polsce podczas koncertu sylwestrowego organizowanego we Wrocławiu przez Program Drugi Telewizji Polskiej.

  Muzyka

  Muzyka Titulaera określana jest najczęściej jako jazzowa i funkowa. Jego ostatnia płyta studyjna, Gold, została nagrana w stylu neo soulowym.

  Inspiracje

  W wywiadach Titulaer przyznaje, że podczas tworzenia swojej muzyki inspiruje się twórczością takich artystów, jak Otis Redding, Al Green, Stevie Wonder.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform