Nikki Yanofsky

 • Nicole "Nikki" Yanofsky (ur. 8 lutego 1994 w Hampstead w prowincji Quebec) – kanadyjska piosenkarka jazz-popowa. Piosenkarka traktuje jako wzory takich twórców, jak: Stevie Wonder, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, The Beatles, Simon and Garfunkel, oraz inni. Wykazuje zainteresowanie muzyką lat 60. i 70. Występuje solo na całym świecie na festiwalach jazzowym oraz ważniejszych scenach koncertowych obok takich artystów jak Wyclef Jean, Celine Dion, Marvin Hamlisch i The Count Basie Orchestra. Yanofsky śpiewała kanadyjski hymn podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010 w Vancouver oraz podczas otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2010 w Vancouver.

  Biografia

  Nikki Yanofsky zaczęła zawodową karierę występując w 2006 na Montreal International Jazz Festival. Była ona najmłodszym wykonawcą w historii na tym festiwalu. Jej inne kanadyjskie festiwale obejmują występy w Toronto (Luminato i Downtown), Ottawa (Jazz i Blues), Vancouver, Victoria, Quebec, Edmonton, Saskatoon, i Fredericton. Jej międzynarodowe festiwalowe występy obejmują dwie wizyty w Jazz Jamaica i Blues Festival, jak również Międzynarodowy Festiwal Jazz Ginza w Japonii, gdzie zaśpiewała dla pełnej widowni historycznego tokijskiego Kabuki-za.

  Yanofsky urodziła się i wychowała w Hampstead, na przedmieściach Montrealu, gdzie teraz uczęszcza do St George's School of Montreal

  Dyskografia

  Single

  Nominacje i Nagrody

  Nominacje

  Linki zewnętrzne

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform