The Block Party

Lisa "Left Eye" Lopes

 • Lisa Nicole Lopes (ur. 27 maja 1971 w Filadelfii, zm. 25 kwietnia 2002 w Hondurasie.

  Dzieciństwo

  Lisa była najstarszą córką Wandy D. Lopes oraz Ronalda E. Lopes.

  Początki kariery

  We wczesnych początkach swojej kariery Left Eye zajmowała się modelingiem i tańcem. Wystąpiła w teledysku piosenkarza Lorenzo „Angel”.

  TLC

  W roku 1991 dołączyła do grupy 2nd Nature, której członkiniami były także Crystal Jones i Tionne „T-Boz” Watkins. Po odejściu Crystal zastąpiono ją tancerką Rozondą „Chilli” Thomas. Ich menadżerką została Perri „Pebbles” McKissack Reid

  25 lutego 1992 TLC wydało swój debiutancki album Ooooooohhh... On the TLC Tip. Ich muzyka była porównywana była do stylu New Jack Swing, mieszkanki R&B, hip hopu i funku. Single Ain't 2 Proud 2 Beg, Baby Baby Baby, What About Your Friends, Hat 2 Da Back sprawiły, że album sprzedał się w nakładzie 10 mln na całym świecie. Lisa „Left Eye” Lopes wraz z Dallas Austin była autorką większości tekstów na płycie.

  Po około dziesięciu latach ogromnego sukcesu trzech albumów TLC między dziewczynami doszło do spięć. Lisa wysłała oświadczenie do magazynu Vibe, w którym napisała „Nie mogę popierać w 100% wszystkich projektów TLC”. W odpowiedzi na tę wiadomość Rozonda oraz Tionne oskarżyły Lisę o „brak szacunku dla grupy” i „przejmowanie się tylko sobą”.

  Supernova

  W 2001 roku Lisa Lopes wydała solowy album zatytułowany Supernova. Przed śmiercią ukazał sie tylko jeden jej singel – The Block Party, choć artystka pamiętna jest także z duetu z Melanie C przy utworze Never Be the Same Again.

  Lisa, przez kilkadziesiąt dni przed śmiercią, prowadziła filmową dokumentację swojego życia. Z otrzymanego materiału filmowego, po śmierci piosenkarki, wyprodukowano film zatytułowany The Last Days of Left Eye (Ostatnie dni Left Eye).

  W styczniu 2009 ukazał się pierwszy pośmiertny album zatytułowany Eye Legacy, zawierający nowe remiksy piosenek z Supernovy, jak również nowe, wcześniej niepublikowane utwory.

  Śmierć

  25 kwietnia 2002 poniosła śmierć w wypadku samochodowym. Podróżowała po Hondurasie, podczas misji charytatywnej swojej organizacji. Nie jechała sama. Jej znajome, jadące jako pasażerki, również ucierpiały w wypadku, ale żadna nie zginęła.

  Dyskografia

  • Supernova (2001)
  • Eye Legacy (2009)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform