Sanctuary

  • Sanctuary - amerykański zespół heavymetalowy założony w 1985 roku w Seattle. Skład formacji utworzyli wokalista Warrel Dane, perkusista Dave Budbill, basista Jim Sheppard oraz gitarzyści Sean Blosl i Lenny Rutledge. W takim składzie grupa zarejestrowała dwa albumy studyjne, wydany w 1987 Refuge Denied oraz Into the Mirror Black z 1989 roku. W 1992 roku Sean Blosl odszedł z zespołu, a w jego miejsce został przyjęty Jeff Loomis, który występował wraz z zespołem do jej rozwiązania jeszcze tego samego roku.

    W 2010 roku grupa wznowiła działalność w ostatnim składzie i rozpoczęła prace nad powrotnym albumem studyjnym. Rok później Loomisa zastąpił na krótko Shannon Sharp. Ostatecznie nowym gitarzystą grupy został Brad Hull wraz z którym w składzie powstał trzeci album studyjny Sanctuary zatytułowany The Year the Sun Died. Wydawnictwo ukazało się 6 października 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Materiał promowany teledyskiem do utworu "Frozen" dotarł m.in. do 125 miejsca zestawienia Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 3 tys. egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery.

    Przypisy

    Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform