Keyshia Cole

 • Keyshia Cole, właściwie Keyshia Michelle Cole (ur.15 października 1981 w Oakland w stanie Kalifornia) - amerykańska wokalistka R&B i autorka tekstów nominowana do Grammy. Jej debiutancki album The Way It Is wydany w 2005 roku został zatwierdzony jako platyna. Natomiast w 2007 wydała swoją drugą płytę Just Like You. W Polsce znana jest szczególnie z piosenek "Last Night" z udziałem P. Diddy oraz "Give It Up to Me" z Sean Paul.

  Pod koniec października 2007 roku wzięła udział w telewizyjnej gali stacji VH1, Hip Hop Honors 2007.

  Biografia

  Młodość

  Biologiczna matka Keyshy jest afrykanko-amerykanką a ojciec włochem. Ponieważ jej matka była uzależniona od narkotyków, została zabrana rodzicom kiedy miała 2 lata. Keyshia mając 5 lat została adoptowana przez Yvonne Cole. Dorastała w Oakland.

  Jej brat Sean Cole i Tupac Shakur byli bliskimi przyjaciółmi. Sean występował pod pseudonimem "Nutt-So". Zanim 2pac zmarł nagrali razem wiele kawałków.

  Keyshia zaczęła nagrywać w wieku 12 lat, we współpracy z MC Hammerem. Na początku lat '90 pojawiła się na krążku, u boku artystów San Francisco Bay Area takich jak Tony! Toni! Toné!, D'Wayne Wigginsa oraz Messy Marva.

  Jej chłopak inspirował ją by dalej rozwijała swoją muzyczną karierę. Mając 16 lat przyłapała go na zdradzie. Opuściła wtedy Bay Area mając przy sobie jedynie wynajęty samochód i 200 dolarów. Przeniosła się do Los Angeles. Kilka miesięcy po ucieczce, zwróciła uwagę wytwórni A&M. Niedługo potem Keyshia zaczęła nagrywać swój pierwszy album. W 2004 roku nagrała swój pierwszy singel "Never" z soundtracku Barbershop 2: Back in Business razem z Eve.

  Dyskografia

  • 2005: The Way It Is
  • 2007: Just Like You
  • 2008: A Different Me
  • 2010: Calling All Hearts

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform