Jique

Brazilian Girls

 • Brazilian Girls – nowojorski zespół muzyki lounge oraz dance w wydaniu awangardowym, często downtempo, którego to członkowie, wszyscy zamieszkali w Nowym Jorku, wywodzą się z rozmaitych stron świata, tyle że nikt z Brazylii, a jedyna girl, wokalistka Sabina Sciubba jest pochodzenia niemiecko-włoskiego. Jazzowo wykształcona Sabina Sciubba wychowała się w Rzymie, Monachium i Nicei; opanowała biegle sześć języków europejskich – wszystkie znalazły zastosowanie w albumach grupy. W rozmaitych pojedynczych utworach grupa brzmi niczym zespół z gatunków: reggae, bossa nova, tango, chanson, kabaret niemiecki czy rock and roll przetworzony elektronicznie.

  Brazilian Girls są bardzo popularni wśród muzyków i artystów oraz na scenie klubowej Nowego Jorku i gdziekolwiek zawitają klubowo, a wydali już trzy albumy studyjne: eponimiczny Brazilian Girls w 2005; drugi, pt. Talk to La Bomb we wrześniu 2006; oraz trzeci, New York City, wydany w sierpniu 2008.

  Rys historyczny

  Sabina Sciubba, pochodzenia niemiecko-włoskiego, urodziła się w Rzymie 23 lutego 1975 a wychowała się w Monachium oraz Nicei. Dzięki temu opanowała wł., niem., hiszp., fr., port. oraz ang., którymi to regularnie włada na albumach Brazilian Girls i na scenie. (Wszystkie sześć języków ukazało się na pierwszej płycie.).

  Przed uformowaniem Brazilian Girls w 2003, Sciubba nagrała dwa albumy jazzowe – You Don't Know What Love Is przy akompaniamencie pianisty Chris Andersona oraz Meet Me in London – podobnie, tym razem z gitarzystą Antonio Forcione.

  Muzycy zawiązali się jako zespół wskutek sesji klubowych w nowojorskim klubie Nublu. Wiele utworów skomponowali podczas tygodniowych koncertów tamże.

  1 lutego 2005 zadebiutowali eponimicznie.

  Ich trzeci album, New York City wydano 5 sierpnia 2008. Grali na rozmaitych trasach poprzez październik, po czym spasowali na dłużej, aby Sabina Sciubba mogła urodzić dziecko. Po ogłoszeniu rozwiązania zespołu w 2011, Brazilian Girls powrócili na scenę w Nowym Jorku w kwietniu 2012, oraz nagrywają nowy album, koncertując na bieżąco.

  Dyskografia

  Albumy

  • Brazilian Girls (Verve Records, 1 lutego 2005)
  • Talk to La Bomb (Verve Records, 12 września 2006)
  • New York City (Verve Records, 5 sierpnia 2008)

  Single i minialbumy (EP)

  • "Lazy Lover EP" (EP) (wydanie własne, 2004)
  • "Don't Stop" (Verve Records, 2005)
  • "More Than Pussy – The Remix EP" (Verve Forecast, 2007)

  Wideoklipy

  • "Brazilian Girls: Live in NYC" (Verve Records, iTunes, 2005)
   • Sfilmowane w nowojorskim klubie "NuBlu"

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform