On Fire

Lloyd Banks

 • Christopher Charles Lloyd, znany jako Lloyd Banks (ur. 30 kwietnia 1982 w Baltimore) – amerykański raper i członek G-Unit.

  Biografia

  Wczesne lata

  Banks urodził się w Baltimore w stanie Maryland. Jego matka pochodziła z Portoryko, natomiast ojciec był Afroamerykaninem. W wieku lat 6 Banks przeprowadził się do South Jamaica, Queens w Nowym Jorku. Wychowywała go matka – ojciec często przebywał w więzieniu. Banks był grzecznym chłopcem. Jego kariera rozpoczęła się w wieku 16 lat, kiedy został wyrzucony ze szkoły – rymował na ulicy, pojawił się też na kilku mixtape'ach, czym uzyskał lokalny rozgłos. Później, wraz z dwoma innymi lokalnymi artystami (50 Cent i Tony Yayo) założył G-Unit. Teraz ma żonę Mary Jane Lloyd i syna Steve'ego Lloyd'a.

  G-Unit

  Po założeniu G-Unit, Banks dość często pojawiał się na różnych mixtape'ach. W 2003 roku został wybrany artystą roku, współpracował też z takimi producentami jak DJ Whoo Kid. W swoim dorobku ma też takie produkcje jak Mo Money In The Bank i kontynuacje Mo Money In the Bank Part 2, 3, 4 i 5. Banks zaangażowany był też w prace nad solową płytą 50 Cent'a Get Rich or Die Tryin'. Lloyd Banks w 2008 wydał mixtape Statue of Liberty zawierające dissy na Fat Joe. W 2009 Banks zaczął wydawać mixtapy z serii "5 and better series", m.in. Halloween havoc zadedykowany swojej zmarłej babci i Cold Corner.Oba odniosły duży sukces. W kawałku Beneath me z Halloween Havoc były zaczepki w stronę byłych członków G-unit The Game i Young Bucka, gdzie Banks wyraźne zaznacza, że zostanie na zawsze w G-unit, tłumaczy iż nie postąpi tak jak oni czyli nie zostawi 50 Cent'a: "I won't be the next Game I wont be the next Buck".

  Kariera solowa

  Jego pierwsza solowa płyta The Hunger for More została wydana w czerwcu 2004 roku. Album promowały takie utwory jak "On Fire", "I'm So Fly" czy "Karma". W pierwszym tygodniu sprzedaży sprzedano ponad 400 000 kopii albumu.

  Jesienią 2005 roku w internecie pojawił się album The Big Withdraw, który zawierał 23 utwory. Stało się tak za sprawą byłej dziewczyny Banksa, która po prostu zabrała album i sprzedała go za 60 tys. dolarów.

  10 października 2006 ukazał się drugi album Banksa, zatytułowany Rotten Apple. Data wydania albumu została przesunięta z powodu dość małego zainteresowania singlem "Hands Up".

  Dnia 23 listopada 2010 ukazał się trzeci album zatytułowany H.F.M. 2 (Hunger for More 2). Gościnnie na albumie wystąpili tacy artyści jak 50 Cent, Kanye West, Swizz Beatz, Tony Yayo czy Akon.

  Dyskografia

  • The Hunger for More (2004)
  • Rotten Apple (2006)
  • H.F.M. 2 (Hunger for More 2) (2010)

  Filmografia

  • Before I Self Destruct (2009) jako nauczyciel
  • Dzień dobry TV (2010) jako on sam

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform