Tunisiano

 • Tunisiano, właściwie Bachir Baccour (ur. 19 maja 1979 roku w Deuil-la-Barre) - francuski raper. Były członek grupy Sniper.

  Biografia

  Jego rodzice urodzili się w Menzel Bouzelfa w Tunezji.

  Pierwsze teksty napisał jako trzynastolatek. W 1995 dołączył do M Group, z którą wydał płyte Fidèle au Rap. W 1997 poznaje Blacko i Aketo, z którymi założył grupę Personnalité Suspecte, przekształconą w Sniper. Cztery lata później zespół wydał swój pierwszy album Du Rire Aux Larmes. W 2003 pojawił się drugi album Gravé Dans La Roche, który został skrytykowany przez skrajną prawice (np. Nadine Morano) i Nicolasa Sarkozy'ego ówczesnego ministra spraw wewnętrznych. W maju 2006 powstał trzeci, ostatni album grupy Trait Pour Trait.

  W 2007 roku nagrał ścieżke dźwiękową do filmu Taxi 4, w którym pojawiła się piosenka "Rien a Foutre". Rok później ukazała się pierwsza solowa płyta Le Regard des Gens.

  Dyskografia

  • 2001 Du rire aux larmes
  • 2003 Grave dans la roche
  • 2006 Trait pour trait
  • 2008 Le Regard des Gens

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform