Autumn Twilight

Cathedral

 • Cathedral - angielska grupa wykonująca muzykę z pogranicza stoner rocka i doom metalu. Powstała w Coventry w 1989 roku z inicjatywy wokalisty Lee Doriana, występującego wcześniej w grupie Napalm Death. Do 2010 roku zespół wydał dziewięć albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw, które cieszyły się uznaniem krytyków jak i publiczności.

  W 2013 roku zespół zakończył działalność.

  Historia

  Zespół powstał w 1989 roku w Coventry w Anglii z inicjatywy byłego członka Napalm Death - Lee Dorriana.

  W październiku 1990 roku ukazało się pierwsze demo zespołu In Memorium. Kolejne demo pt. Demo 2 ukazało się rok później. 6 grudnia 1991 roku ukazał się pierwszy album zespołu pt. Forest of Equilibrium. 20 października również 1992 roku został wydany pierwszy minialbum Cathedral zatytułowany Soul Sacrifice.

  1 lutego 1993 roku ukazał się drugi album zespołu pt. The Ethereal Mirror. Nagrania odbyły się w The Manor Studios w Oksfordzie we współpracy z producentem muzycznym Davidem Bianco.

  6 grudnia 1998 roku ukazał się piąty album zespołu pt. Caravan Beyond Redemption.

  W styczniu 2003 roku Cathedral wraz z grupą Samael odbyli europejską trasę koncertową. W 2013 roku zespół zakończył działalność.

  Dyskografia

  Wideografia

  • Our God Has Landed (2001, DVD)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform