Madcon

 • Madcon (skrót od Mad Conspiracy) – pochodzący z Norwegii zespół tworzący muzykę hip-hop/rap. W skład wchodzą Tshawe Baqwa oraz Yosef Wolde-Mariam.

  Biografia

  Tshawe Baqwa urodził się w Niemczech, jego rodzice są pochodzenia południowoafrykańskiego, jednak wychował się w Tveita, we wschodnim Oslo. Yosef Wolde-Mariam urodził się w Norwegii, a jego rodzice mają pochodzenie etiopijskie i erytrejskie.

  Współpracują z różnymi norweskimi artystami, ale pierwsze zaproszenie do nagrania wspólnego singla dostali od zespołu Paperboys. Ów singel – „Barcelona” – stał się wielkim hitem w Norwegii. Madcon wygrali nagrodę za najczęściej emitowany teledysk roku od stacji telewizyjnej ZTV. Zespół miał też duży wpływ na wygraną Paperboys w konkursie Spellemannprisen – równoważnym nagrodzie Grammy.

  Aktualnie Tshawe i Yosef są gospodarzami programu rozrywkowego The Voice of Madcon emitowanego na antenie norweskiej stacji muzycznej „The voice” od piątku do czwartku o godz. 22.00. Show prezentuje rozmowy, wywiady oraz teledyski.

  W 2007 r. Tshawe wystąpił w norweskiej edycji Tańca z gwiazdami pt. Skal Vi Danse? Tshawe zakończył swój udział w programie wygrywając główną nagrodę.

  Od marca 2008 r. Madcon są gospodarzami nowego programu rozrywkowego na kanale TV2. Show nazywa się Kan du teksten? i jest podobny do polskiego programu Tak to leciało! emitowanego w telewizji TVP2. W maju 2010, wystąpili w Intervalu Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo. Zaśpiewali wtedy piosenkę „Glow”, która otworzyła im drogę do kariery piosenkarskiej.

  Pierwszym singlem z ich albumu So Dark The Con Of Man jest utwór Beggin, który 8 razy osiągnął tytuł platyny i przez dwa tygodnie był pierwszy na norweskich listach hitów. Beggin jest coverem oryginalnej piosenki z 1967 r. wykonanej przez The Four Seasons. W Polsce popularna była ich piosenka Freaky Like Me, która dotarła do czwartego miejsca w notowaniu Polish Chart Airplay.

  Dyskografia

  Single

  2010 Glow 2010 Freaky like me feat.Ameerah

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform