To Lose My Life

White Lies

 • White Lies – brytyjskie trio wykonujące muzykę z pogranicza rocka alternatywnego pochodzące z Ealing. Początkowo zespół występował pod nazwą Fear of Flying.

  Grupę tworzą Harry McVeigh (śpiew, gitara rytmiczna, keyboard), Charles Cave (gitara basowa, wokal wspierający) i Jack Lawrence-Brown (perkusja).

  Historia

  Początki (2005-2007)

  Zarówno Cave jak i Lawrence-Brown pochodzą z Pitshanger Village w północnym Ealing. Po raz pierwszy razem zagrali na występie szkolnym w North Ealing Primary School.

  Dwa tygodnie wcześniej, członkowie grupy rozpoczęli naukę na uniwersytecie. Związku z tym zdecydowali się wziąć rok przerwy i stworzyć nowy materiał, z którego jednak grupa nie była zadowolona. Basista Charles Cave powiedział o tym okresie tak: "Nie mogliśmy napisać nic więcej niż pseudokomiczne wynurzenia, które nie obchodziły nawet nas samych".

  Zmiana nazwy i debiutancki album (2008-2011)

  Jako White Lies po raz pierwszy zagrali 27 lutego 2008 roku w Hoxton Square Bar & Kitchen. Do występu przygotowywali się ponad dwa miesiące jeszcze przed emisją na antenie MTV Two i dodaniu do playlisty NME.

  11 listopada 2008 roku, tygodnik NME ogłosił, że White Lies wystąpią podczas ShockWaves NME Tours wraz z Friendly Fires, Florence and the Machine i Glasvegas. Ich trasa koncertowa, która rozpoczęła się początkiem 2009 roku obejmowała 17 miast Wielkiej Brytanii, wydanego 23 marca 2009.

  White Lies zadebiutowali swoją płytą, "To Lose My Life..." na pierwszym miejscu UK Album Chart, warto zauważyć, że był to pierwszy debiut na 1 miejscu w 2009 roku.

  Albumy Ritual i Big TV (od 2011)

  17 stycznia 2011 miał premierę drugi album studyjny grupy, zatytułowany Ritual, wydany ponownie nakładem wytwórni Fiction.

  Materiał na płytę wyprodukowali Alan Moulder i Max Dingel.

  W styczniu 2013 Charles Cave zapowiedział, że nowy album zostanie wydany w wakacje a singlem promującym go będzie "Getting Even". 4 czerwca 2013 zespół potwierdził, że premiera nowej płyty pod tytułem Big TV odbędzie się 12 sierpnia 2013, a ponadto opublikował listę utworów na albumie. Pierwszy oficjalny singiel pt. "There Goes Our Love Again" miał premierę 5 sierpnia. Album o oznaczonym terminie ukazał się za pośrednictwem wydawcy Fiction.

  Styl

  Jeszcze jako Fear of Flying Banquet Records opisał drugi singel grupy jako "Quite danceable indie".

  Dyskografia

  • Unfinished Business (2008)
  • To Lose My Life... (2009)
  • Ritual (2011)
  • Big TV (2013)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform