Cassie

 • Cassandra Ventura (ur. 26 sierpnia 1986) – bardziej znana jako Cassie, jest amerykańską piosenkarką R&B, modelką oraz aktorką.

  Biografia

  Dzieciństwo

  Cassie urodziła się w New London w stanie Connecticut. Jej ojciec pochodzi z Filipin, natomiast matka ma korzenie wśród Afroamerykanów oraz Indian. Uczęszczała do szkoły średniej, aby w 2004 roku ukończyć naukę na Uniwersytecie Connecticut.

  Cassandra od 14 roku życia była modelką dla agencji Wilhelmina Models, pracowała z firmą Adidas, pozowała do zdjęć w popularnych amerykańskich magazynach a także katalogach mody. Na początku września 2005 roku zrezygnowała z branży poświęcając się karierze muzycznej.

  Kariera muzyczna

  Niedługo po zapoznaniu się z Ryanem Leslie, producentem muzycznym, matka Ventury poprosiła o nagranie piosenki – prezentu urodzinowego. Piosenkę nagrano dla Tommy'ego Mottoli, byłego dyrektora Sony Music i producenta takich artystów jak Jennifer Lopez, Jessica Simpson i Mariah Carey. Mottola zaoferował Cassie kontrakt płytowy, a następnie zaangażował do produkcji albumu Lesliego. Obecnie wytwórnią Cassie jest Bad Boy Recordings należąca do znanego rapera Diddy'ego.

  W sierpniu 2006 roku artystka wydała debiutancki album "Cassie" (2006), który znalazł się w Top 10 notowania Billboard 200 najlepiej sprzedających się krążków w Stanach Zjednoczonych.

  Po dwóch latach przerwy, w roku 2008 wokalistka wydała promocyjny singel "Official Girl", nagrany z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Lil Wayne'a, który miał zwiastować drugi album studyjny Electro Love. Z powodu znikomego zainteresowania utworem, a co za tym idzie brakiem komercyjnego sukcesu Cassie zdecydowała się na anulowanie wydawnictwa oraz tymczasowe wycofanie się z branży muzycznej.

  Na luty 2012 zaplanowana jest premiera powrotnego singla wokalistki o tytule "King of Hearts" zwiastującego nadchodzący krążek.

  Dyskografia

  Single

  • 2008 - "Official Girl" (featuring Lil Wayne)
  • 2009 - "Must Be Love"
  • 2009 - "Let's Get Crazy" (featuring Akon)
  • 2012 - "The Boys" (featuring Nicki Minaj

  Filmografia

  • 2003: Barbarian — Dziewczyna z haremu[24]
  • 2008: Step Up 2 — Sophie Donovan[25]

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform