Kerli

  • Kerli Kõiv (ur. 7 lutego 1987 w Elva, Tartumaa) - estońska wokalistka pop-rockowa. Kerli zadebiutowała w 2004 roku podczas programu Eurolaul eliminacji na reprezentanta Estonii w ramach konkursu Eurowizji.

    W 2006 podpisała kontrakt płytowy z wytwórnia muzyczną Island Def Jam nakładem której ukazał się debiutancki minialbum wokalistki zatytułowany Kerli. Natomiast w 2008 roku ukazał się pozytywnie oceniany przez krytyków pierwszy album studyjny pt. Love Is Dead promowany singlami do utworów "Love Is Dead" i "Walking on Air" do których zrealizowano również teledyski. Nagrała dwa utwory na płytę „Almost Alice”, która stanowi ścieżkę dźwiękową do filmu Tima Burtona „Alicja w Krainie Czarów”. Utwór „Tea Party” ma być trzecim singlem z płyty „Almost Alice”. Zaś drugi utwór, którym jest „Strange”, wykonała w duecie z Tokio Hotel. W dniu 19 lutego 2010, Kerli wykonała „Tea Party”, „Walking On Air” i „Strange” w Alice in Wonderland Ultimate Fan Event.

    Teledyski

    Linki zewnętrzne

    Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform