Ronan Keating

 • Ronan Patrick John Keating (ur. 3 marca 1977 w Dublinie) - irlandzki wokalista popowy, kompozytor, były frontman popularnego boysbandu Boyzone.

  Wraz z zespołem ma na koncie 16 topowych singli, z których 6 znalazło się na 1 miejscu list przebojów, 4 longplaye numer jeden (sprzedane w ponad 12 mln egzemplarzy), dziesiątki wyprzedanych tras po Wielkiej Brytanii i miliony wielbicieli. W czasie ponad dziewięciu lat działalności w showbiznesie Ronan Keating może szczycić się między innymi występem w duecie z Eltonem Johnem w Madison Square Garden, internetowym wywiadem z Davidem Bowie, prowadzeniem wszelakich imprez - począwszy od Miss World, poprzez Konkurs Piosenki Eurowizji, a na rozdaniu nagród MTV skończywszy, autobiografią oraz mnóstwem nagród i wyróżnień. Warto też przypomnieć, że artysta jest współmenadżerem popowej sensacji Westlife, którą doprowadził na 1 miejsce list przebojów.

  Debiutancki, solowy longplay "Ronan" ukazał się w sierpniu 2000 roku i zawierał dwa przebojowe single: "When You Say Nothing At All" znany z filmu "Notting Hill" z Julią Roberts i Hugh Grantem (z sierpnia 1999 roku) i "Life Is A Rollercoaster" (lipiec 2000), które zajmowały pierwsze miejsca list przebojów nie tylko w Wielkiej Brytanii. Sama płyta rozeszła się w niesamowitym nakładzie ponad 4,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. W maju 2002 roku Ronan wydał swój drugi solowy album, zatytułowany "Destination". Keating przy większości piosenek ponownie pracował z duetem kompozytorsko-autorskim Gregg Alexander - Rick Knowles (znanym z grupy The New Radicals). Po sukcesie jaki osiągnął longplay "Destination" Ronan nie spoczął na laurach, ale zajął się pisaniem utworów na trzeci longplay. Powstawały one w rodzinnym Dublinie, a kiedy były już gotowe, sesje nagraniowe odbyły się w Londynie i Los Angeles. Płyta "Turn It On" ukazała się w listopadzie 2003 roku. Albumem piosenkarz udowodnił, że nie jest efemerydą na muzycznym rynku, że jego pozycja jest coraz mocniejsza, a rok 2004 może należeć do niego, ponieważ wtedy Ronan obchodził 10-lecie swojej scenicznej działalności. Z tego powodu jesienią ukazał się longplay "10 Years Of Hits (Best Of...)". Na tej kompilacji znalazły się wszystkie jego utwory, które ukazały się od 1999 do 2004 roku. Dodatkowo znalazła się tam premierowa piosenka, zatytułowana "I Hope You Dance". Dwa lata po nagraniu "10 Years Of Hits" Ronan przygotował premierowe wydawnictwo, longplay "Bring You Home". Do promocji piątego albumu byłego członka Boyzone wybrano piosenki "All Over Again" z Kate Rusby (tylko w Wielkiej Brytanii) i "Iris", nową wersję utworu zespołu Goo Goo Dolls, pamiętanego z filmu "Miasto Aniołów".

  30 kwietnia 1998 ożenił się z Yvonne, kobietą spoza show biznesu. Ma z nią trójkę dzieci: Jacka (1999), Marie "Missy" (2001) i Ali Jo (2005).

  Dyskografia

  • Ronan (2000)
  • Destination (2002)
  • Turn It On (2003)
  • 10 Years of Hits (2004)
  • Bring You Home (2006)
  • Songs for my Mother (2009)
  • When Ronan Met Burt (2009)
  • Fires (2012)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform