Got Me A Model

Erick Sermon

 • Erick Sermon (ur. 25 listopada 1968 w Bay Shore, Nowy Jork, USA) – amerykański raper i producent muzyczny członek EPMD i Def Squad współpracował z takimi artystami jak Wu-Tang Clan, Method Man, Dilated Peoples czy KRS-One.

  Kariera

  Po zawieszeniu działalności EPMD w 1993 roku, Sermon zaczął nagrywać solowy album dla wyywórni Def Jam. W 1997 EPMD wskrzeszono, a Sermon, Keith Murray i Redman nagrali cover "Rapper's Delight" grupy The Sugarhill Gang, pierwszego rapowego hitu w historii. W 1999 EPMD powtórnie zawiesiło działalność.

  W roku 2000, Sermon przeniósł się do J Records, i rok później wydał album "Music". W tytułowym utworze (2. miejsce na muzycznych listach przebojów R&B), pojawia się wokal wykonawcy muzyki soul, Marvin'a Gaye'a, zaczerpnięty z niepublikowanych nagrań, które Sermon odnalazł w małym londyńskim sklepie muzycznym.

  Kolejny album "React" ukazał się w 2002 roku. Pomimo, iż tytułowy "React" okazał się hitem (Rhythmic Top 40 i Billboard Hot 100 hit) to album nie odniósł oczekiwanego sukcesu. Z powodu kiepskiej sprzedaży, w 2003, J Records rozstało się z Sermon'em. Naznaczony piętnem Def Jam'u udał się do Motown Records. W tym czasie nagrał album "Chilltown, New York", który ukazał się rok później, w 2004 roku. Album promował singiel "Feel It", który w Stanach odniósł sukces.

  W jednym z wywiadów stwierdził, iż zamierza usunąć się w cień aby zrobić miejsce dla nowych artystów. Jednak, Sermon nie przestał robić muzyki jako producent. W 2006 wyprodukował utwór "Goldmine" na płytę "The Big Bang" Busta Rhymes'a. Wkrótce potem, Sermon nagrał z Def Squad "Don't Make No Sense". Współpracował także z Redman'em, był producentem kilku utworów na jego album "Red Gone Wild".

  Sermon był także mocno zaangażowany w album "4:21... The Day After", Method Man'a jak również w platynowy "Blackout!", który Meth nagrał z Redman'em.

  W 2008, Erick Sermon i EPMD rozpoczęli działalność własnej wytwórni EP Records. Siódmy album EPMD "We Mean Business" ukazał się w grudniu tego samego roku.

  Linki zewnętrzne

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform