Kristian Leontiou

 • Kristian Leontiou (ur. luty 1984 w Londynie) – angielski piosenkarz pop.

  Życiorys

  Jest synem Greko-Cypryjczyka oraz Angielki. Jego siostra, Alexa, jest piosenkarką we własnym zespole oraz gościnnym wokalem na jego B-Side, "Hi-Lo & In Between". Zdiagnozowano u niego dysleksję już we wczesnym wieku dziecięcym. Kristian pracował w kilku różnych zawodach, zanim zdecydował zabrać się za muzykę.

  Po nagraniu własnego dema, uzyskał szansę spotkania z Wytwórnią Polydor, która uznała, że z wyglądu bardziej pasuje do muzyki rap niż pop. Jednak zmienili swoje zdanie i pod koniec 2003 roku podpisali z nim kontrakt o wartości 1 miliona funtów. Nazwano go "męskim Dido". Trafiał do publiczności poprzez rozgłośnię radiową BBC Radio 2. Jego debiutancki singel "Story Of My Life" został wypuszczony w czerwcu 2004 roku i osiągnął 9. pozycję na liście UK Singles Chart. Kolejny singel "Shining" uzyskał najwyżej 13. pozycję w sierpniu oraz był na miejscu 32-im listy najczęściej odsłuchiwanych piosenek w Anglii w roku 2004-ym.

  Jego album "Some Day Soon" został uznany złotym (sprzedano 100,000 kopii) i osiągnął miejsce 13-e na liście albumów. Kolejny – trzeci – singel "Some Say" został wypuszczony w listopadzie, ale niestety zyskał tylko 54. pozycję. W kwietniu 2005 roku album powtórnie wydano, tym razem z nową okładką Tracy Chapman-a "Fast Car".

  Kristian koncertował po Anglii w listopadzie 2004 roku.

  W obecnej chwili jest członkiem zespołu One eskimO. Nadchodzący album tej grupy został wydany przez Rollo Armstrong-a (z zespołu Faithless). One eskimO współpracuje z Faithless w piosence "Hope & Glory", znajdującej się na płycie To All New Arrivals.

  Dyskografia

  Albumy

  • Some Day Soon (maj 2004, Anglia) – oryginalne wydanie, uznany złotym albumem.
  • Some Day Soon (kwiecień 2005, Anglia) – wtórne wydanie w nowej szacie graficznej oraz bonusowym singlem – "Fast Car".

  Single

  • Story Of My Life (maj 2004).
  • Shining (sierpień 2004).
  • Some Say (listopad 2004).
  • Fast Car (kwiecień 2005) – tylko do ściągnięcia.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform