Amy Studt

  • Amy Studt (ur. 22 marca 1986 r. w Bournemouth) – brytyjska wokalistka i autorka tekstów.

    Biografia

    Dziecinne lata

    Amy Studt urodziła się w Bournemouth, mieście leżącym w południowej Anglii nad kanałem La Manche. Wychowywano ją w muzycznym duchu już od dzieciństwa. Nie przez przypadek zaczęła pisać w wieku sześciu lat pierwsze piosenki. Richard, ojciec Amy grał regularnie na skrzypcach, natomiast jej matka Delia pasjonowała się grą na pianinie, u której córka pobierała nauki.

    Wielki debiut

    Mając dwanaście lat, zachorowała na zapalenie kości i szpiku. Przez okres leczenia nie mogła samodzielnie chodzić. Rok później nagrała swoje pierwsze demo. Zdobyła uznanie znanej wytwórni muzycznej Polydor. W wieku siedemnastu lat nagrała swój debiutancki album False Smiles, utrzymany w klimacie młodzieżowego popu. Chociaż album zawierał wiele obiecujących hitów, takich jak Just a Little Girl i Misfit płyta sprzedała się tylko w ilości 200 tysięcy egzemplarzy, co pociągnęło ze sobą zerwanie kontraktu z wytwórnią.

    Zejście ze sceny

    Od 2004 roku Amy przerwała swoją muzyczną karierę, poświęcając się pracy zawodowej w Kornwalii. Trzy lata później zaczęła współpracę z różnymi kompozytorami, podpisała kontrakt z wytwórnią 19 Entertainment i przystąpiła do pracy nad swoim nowym albumem. Przed premierą płyty umieściła na internetowym blogu akustyczne wersje utworów z nowej płyty: Sad, Sad World i One Last Cigarette.

    Powrót do kariery

    Po czteroletniej przerwie Amy Studt opublikowała swój drugi album My Paper Made Men, nagrany w stylistyce osadzonej w rocku alternatywnym. Album był dostępny dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, którzy mogli go pobrać z wybranych sklepów internetowych. W 2009 roku wydano wersję płytową powyższego albumu, która zawiera nowy materiał zdjęciowy i utwór bonusowy. W marcu ukazał się singiel Nice Boys wraz z remiksami i teledyskiem. W kwietniu 2009 roku Amy Studt zakończyła współpracę z wytwórnią 19 Entertainment.

    Dyskografia

    Albumy

    • 2003 False Smiles
    • 2009 My Paper Made Men

    Single

    • 2002 Just a Little Girl
    • 2003 Misfit
    • 2003 Under the Thumb
    • 2004 All I Wanna Do
    • 2007 Furniture
    • 2008 Chasing the Light
    • 2009 Nice Boys

    Linki zewnętrzne

    Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience
google remarketing

adform