All I Wanna Do

Amy Studt

 • Amy Studt (ur. 22 marca 1986 r. w Bournemouth) – brytyjska wokalistka i autorka tekstów.

  Biografia

  Dziecinne lata

  Amy Studt urodziła się w Bournemouth, mieście leżącym w południowej Anglii nad kanałem La Manche. Wychowywano ją w muzycznym duchu już od dzieciństwa. Nie przez przypadek zaczęła pisać w wieku sześciu lat pierwsze piosenki. Richard, ojciec Amy grał regularnie na skrzypcach, natomiast jej matka Delia pasjonowała się grą na pianinie, u której córka pobierała nauki.

  Wielki debiut

  Mając dwanaście lat, zachorowała na zapalenie kości i szpiku. Przez okres leczenia nie mogła samodzielnie chodzić. Rok później nagrała swoje pierwsze demo. Zdobyła uznanie znanej wytwórni muzycznej Polydor. W wieku siedemnastu lat nagrała swój debiutancki album False Smiles, utrzymany w klimacie młodzieżowego popu. Chociaż album zawierał wiele obiecujących hitów, takich jak Just a Little Girl i Misfit płyta sprzedała się tylko w ilości 200 tysięcy egzemplarzy, co pociągnęło ze sobą zerwanie kontraktu z wytwórnią.

  Zejście ze sceny

  Od 2004 roku Amy przerwała swoją muzyczną karierę, poświęcając się pracy zawodowej w Kornwalii. Trzy lata później zaczęła współpracę z różnymi kompozytorami, podpisała kontrakt z wytwórnią 19 Entertainment i przystąpiła do pracy nad swoim nowym albumem. Przed premierą płyty umieściła na internetowym blogu akustyczne wersje utworów z nowej płyty: Sad, Sad World i One Last Cigarette.

  Powrót do kariery

  Po czteroletniej przerwie Amy Studt opublikowała swój drugi album My Paper Made Men, nagrany w stylistyce osadzonej w rocku alternatywnym. Album był dostępny dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, którzy mogli go pobrać z wybranych sklepów internetowych. W 2009 roku wydano wersję płytową powyższego albumu, która zawiera nowy materiał zdjęciowy i utwór bonusowy. W marcu ukazał się singiel Nice Boys wraz z remiksami i teledyskiem. W kwietniu 2009 roku Amy Studt zakończyła współpracę z wytwórnią 19 Entertainment.

  Dyskografia

  Albumy

  • 2003 False Smiles
  • 2009 My Paper Made Men

  Single

  • 2002 Just a Little Girl
  • 2003 Misfit
  • 2003 Under the Thumb
  • 2004 All I Wanna Do
  • 2007 Furniture
  • 2008 Chasing the Light
  • 2009 Nice Boys

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform