The Priests

 • The Priests – klasyczny zespół muzyczny, w którego skład wchodzą trzej katoliccy księża pochodzący z Irlandii Północnej. O. Eugene i jego brat o. Martin O'Hagan pochodzą z wioski Claudy w hrabstwie Londonderry, obecnie mieszkają z rodziną w Derry, podczas gdy o. David Delargy pochodzi z Ballymeny w hrabstwie Antrim.

  Początki kariery

  Trio zaczęło śpiewać odkąd zaczęli studiować razem w St MacNissi's College w Garron Tower (hrabstwo Antrim). Po podpisaniu kontraktu płytowego z wytwórnią Sony BMG w kwietniu 2008 roku, księża z Kościoła rzymskokatolickiego Diocese of Down & Connor nagrali swój debiutancki album. Zdjęcia miały miejsce w Irlandii Północnej oraz w Rzymie, gdzie zezwolono im nagrywać w Bazylice św. Piotra.

  Członkowie

  • O. Eugene O'Hagan jest administratorem parafii Ballyclare i Ballygowan z dwoma kościołami: The Church of The Sacred Heart oraz The Church of The Holy Family.
  • O. Martin O'Hagan jest proboszczem w parafii Newtownards i Comber z dwoma kościołami: The Church of St. Patrick oraz The Church of Our Lady of the Visitation.
  • O. David Delargy jest proboszczem w parafii Hannahstown z dwoma kościołami: The Church of St. Joseph oraz The Church of St. Peter, the Rock.

  Dyskografia

  Albumy świąteczne

  Cappella Caeciliana

  The Priests są także członkami chóru Cappella Caeciliana, z którym nagrali trzy albumy:

  • 2001 – Cantate Domino – Music of Celebration from Cappella Caeciliana
  • 2005 – Sing for the Morning's Joy
  • 2008 – O Quam Gloriosum

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform