Eisblumen

Eisblume

 • Eisblume (niem. Lodowy kwiat) – niemiecka grupa poprockowa utworzona w Berlinie. Jej członkowie to wokalistka Sotiria Schenk alias „Ria”, Golo Schultz (keyboard), Philipp Schardt (bas), Philipp Schadebrodt (perkusja) i Christoph Hessler (gitara). Latem 2008 grupa supportowała koncert Ich+Ich, a na początku 2009 grała już jako gwiazda wieczoru. 16 stycznia 2009 roku ukazała się ich ballada Eisblumen, której towarzyszył animowany wideoklip – była to konwersacja z tym samym tytułem repertuaru Subway to Sally z 2005 roku. Debiut Eisblume - Unter dem Eis (niem. Pod lodem) ukazał się 6 marca 2009 w B1/Universal Music. Video do Eisblumen, wyprodukowane przez sztokholmskie „Kaktus Films”, zostało nominowane do nagrody ECHO w kategorii „Najlepszy krajowy wideoklip”. W ramach akcji „Artists Development” od grudnia 2008 teledysk Eisblumen odtwarzany jest w stacji VIVA w tak zwanej rotacji. W 2009 roku nagrała wraz z Subway to Sally piosenkę Komm in meinen Schlaf.

  Dyskografia

  • 2009 – Unter dem Eis
  • 2012 - Ewig

  Teksty

  Zespół nie napisał jak dotąd żadnych własnych tekstów. Piosenki na Unter dem Eis zostały zaczerpnięte od trzech różnych zespołów. Współpraca z Michaelem Bodenem alias Bodenski (Subway to Sally) została nawiązana raczej przypadkowo Bodenski nie został producentem, jednak regularnie pisze teksty piosenek.

  Styl

  Grupa poprzez swój styl i głos wokalistki porównywana jest często z takimi grupami jak LaFee, Silbermond, Rosenstolz, Juli, Cinema Bizarre czy Angelzoom.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform